برادرآزاده، مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت کشورشد
نویسنده: کرمی
تاریخ: 4 شهریور 1392 - 13:49:52

برادرآزاده، مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت کشورشد

خلاصه ای از زندگی نامه ی ایشان

آزاده سرافراز، سعيد اوحدي متولد 1336 بروجرد است. او ديپلم خويش را در سال 1354 از دبيرستاني به نام «هشترودي» در تهران گرفت. همان سال در کنکور دانشجويان خارج از كشور شرکت و با قبولی در این آزمون برای ادامه ی تحصیل به امریکا سفر کرد دو ترم از درسش باقي مانده بود كه براي ديدار از خانواده خويش به ايران بازگشت. اين تصميم او با شروع جنگ تحميلي و هشت سال دفاع مقدس رقم خورد و بعد از شرکت در جبهه  های جنگ، در نهایت روز 18 بهمن 1361 در عملیات والفجر مقدماتی در حالی که برادرش مسعود ،به شهادت رسید توسط دشمن بعثي حدود هشت سال به اسارت درآمد. بعد از آزادی و حدود ده سال دوری از درس توانست مدرك فارغ التحصيلي رشته مهندسي عمران را از دانشكده فني دانشگاه تهران به دست آورد.

ایشان تا زمان حیات مرحوم ابوترابی به عنوان نماینده ی وی در امور آزادگان مشغول فعالیت بودند سال 1380 زمانی که مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بود اجرای امور عمره گزاران را از سازمان حج و زیارت به عهده گرفت ایشان توانست تعداد عمره گزاران را در طی چند سال به چند برابر افزایش دهد سپس با تاسیس موسسه عمره سعادت تحت نظر سازمان حج و زیارت توانست از نظر کیفی و کمی عمره ی ایران را به بهترین عمره در سراسر جهان ارتقاء‌دهد تا جایی که مسئولین رده بالای کشور عربستان به این موضوع بارها اذعان داشته اند .

ایشان مدت سه سال مدیریت شرکت مینو را به عهده گرفت که توانست علی رغم بدهی بسیار این شرکت، ضمن به صفر رساندن بدهی شرکت ، 49 درصد سهم شخصی شرکت را نیز خریداری و بدینوسیله شرکت مینو صد در صد به آزادگان تعلق گرفت و اولین سود شرکت مینو نیز در زمان مدیریت ایشان به اعضاء تخصیص یافت .

تعدادی از سوابق اجرایی ایشان

رئیس ستاد آزادگان استان لرستان

رئیس ستاد آزادگان استان مرکزی

نماینده تام الاختیار مرحوم ابوترابی در امور آزادگان

جانشین برنامه ریزی ستاد کل آزادگان

مدیرعامل و عضو مجمع كانون جهانگردی و اتوموبیلرانی

عضو هیئت مدیره و معاونامور نظارتسازمان ایرانگردی

عضو هیئت مدیره موسسه پیام آزادگان

عضو هیئت مدیره شرکت اقتصادی وخودکفایی آزادگان

مدیر عامل شرکت مینو

مدیر عامل و عضو مجمع موسسه عمره سعادت

 

مشاور امور بین‌الملل بانك پارسیان و شركت سرمایه‌گذاری پارسیان

مدیر شرکت سرمایه گزاری بانک گردشگری

مدیر عامل شركت سرمایه‌گذاری نگین گردشگری ایرانیان

رئیس هیئت مدیره سرمایه گزاری بانک ملت

سایت اسارتگاه عنبر به ایشان و تمامی آزادگان، این انتصاب شایسته را تبریک عرض نموده و آرزوی توفیق الهی برای ایشان در تمام زمینه ها را دارد

شایان ذکر است پیش از این نیزتعدادی از آزادگان‌عزیز: علی بخشی زاده (مدیریت شبکه دو سیما )سردار احمد روزبهانی (معاونت اجتماعی نیروی انتظامی) و تعدادی از نمایندگان آزاده در مجلس شورای اسلامی در مناصب مهم کشوری باعث افتخار و سرافرازی آزادگان بوده اند.

دفعات بازدید: 23064
نظرات
قاسم
25 دی 1393 00:13:45
قاسم محمدی ازاده وجانبار ازماکو انتخاب شایسته ایشان را تبریک می گویم
بيژن معماری
15 خرداد 1393 19:15:49
با عرض سلام وادب ، انتصاب شايسته برادر آزاده و پر تلاش جناب حاج سعيد اوحدی به عنوان رئيس سازمان حج و زيارت كه با عث پيشرفت و توفيقات فروانی شده ، آرزو توفيق و موفقيت وی را از خداونده منان را دارم . با تشكر : بيژن معماری
رضا رجو
17 شهریور 1392 23:04:42
با اهداء سلام . انتصاب شایسته ی جناب آقای اوحدی که فردی فعال در همه ی زمینه ها می باشد را تبریک گفته و از ذات اقدس حق موفقیت و سربلندی ایشان را در اهداف مقدسشان خواهانم. ایشان مایه ی افتخار برای همه ی آزادگان می باشد.
غلامعباس مهری
5 شهریور 1392 16:54:54
با سلام انتصاب شایسته برادر فرهیخته را به تمامی آزادگان سرافراز تبریک وآروزی موفقیت برای آن برادر بزرگوار از درگاه احدیت وپیشگاه امام عصر (عج) خواهانم.
خیاط
5 شهریور 1392 09:19:34
باسلام انتخاب شایسته ایشان راتبریک می گویم وی فردی مودب موجه موفق می باشد برای او ارزوی سلامتی رادارم
محمدي نژاد(منت عليوند)
5 شهریور 1392 09:05:23
با سلام وتبريك به حاج سعيد وهمه آزادگان عزيز توفيق ايشان آرزوي همه آزادگان است، انشاءا...كه با استفاده از تجربيات اسارت ومديريت ومسئوليتهاي صادقانه سالهاي اخير موفق ومؤيد باشند/م
رحمن
4 شهریور 1392 17:44:26
مبارک باشد جوان برازنده ای است .خدا او را موفق بدارد
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر