پس از سوریه نوبت کدام کشور است
نویسنده: مدیر
تاریخ: 6 شهریور 1392 - 08:24:48

پس از سوریه نوبت کدام کشور است

حمدين صباحي

حمدين صباحي

رهبر جریان "التیار الشعبی" (جریان مردمی) در مصر درباره اهداف و پیامدهای حمله نظامی به سوریه هشدار داد.

اسارتگاه / به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری شبکه العالم، "حمدین صباحی" هشدار داد: تجاوز به مصر، از حمله به سوریه آغاز خواهد شد.
حمدین صباحی در صفحه خود در توییتر از دولت ها و ملت های عرب خواست تا موضع یکپارچه ای علیه تجاوز احتمالی غرب به کشور سوریه اتخاذ کنند.
صباحی افزود: تاریخ به ما نشان می دهد که هر گونه حمله به سوریه مقدمه ای برای تجاوز به مصر بوده است و حمله به ملت سوریه، اقدامی وحشیانه است و مصر نباید اجازه وقوع چنین جنایتی را بدهد.
رهبر جریان مردمی مصر تأکید کرد: حمله غرب به سوریه ویرانگر خواهد بود و هرگز باعث آزادی آن کشور نخواهد شد. بنابراین همه کشورها و ملت های عرب باید برای دفاع از امنیتشان، موضع یکپارچه ای اتخاذ کنند و این اقدام، یک ضرورت فوری است.
از سوی دیگر جریان مردمی مصر با صدور بیانیه ای، مخالفت قاطع خود را با هر گونه تجاوز به سوریه اعلام کرد و هشدار داد: چنین اقدامی، تأثیر منفی فراوانی بر امنیت ملی اعراب و به ویژه مصر خواهد داشت.
در ادامه این بیانیه آمده است: هر گونه دخالت نظامی غرب، تنها به سود رژیم صهیونیستی خواهد بود و چنین اقدامی در چارچوب طرح غرب برای تقسیم کشورهای عربی و تضعیف ارتش های آنها انجام می گیرد. به طوری که روز به روز جزئیات این طرح بیشتر برای افکار عمومی مشخص می شود.
جریان مردمی مصر تأکید می کند: در صورت عملی شدن این طرح، قدرت کلیه کشورهای عربی سلب خواهد شد و دیگر توانایی هیچ گونه مقاومتی درباره تجاوزات و عربده کشی های صهیونیست ها را نخواهند داشت. بنابراین کشورهای عربی نباید با چنین طرحی موافقت کنند یا در مقابل نتایج فاجعه بار آن بر کل جهان عرب، سر تسلیم فرود آورند.
جریان مردمی مصر در ادامه می افزاید: نمی توان اشغال عراق و فروپاشی ارتش آن توسط امریکا و هم پیمانانش را از تلاش های امروز نیروهای جنگ افروز در راستای نابودی ارتش سوریه، از همدیگر جدا دانست. زیرا هدف آنها این است تا در نهایت، مصر به عنوان "جایزه بزرگ" دو دستی به آنها تقدیم شود و ارتش مصر تنها و در محاصره بماند. به ویژه اینکه توطئه اخیر علیه سوریه، در حالی انجام می گیرد که استعمارگران سنتی با هدف ضربه زدن به اراده ملی مصر و تصمیم مردم برای آزادی از قید دنباله روی از غرب و به ویژه امریکا، گردهم آمده اند.
این جریان سیاسی مصر، از دولت کنونی آن کشور و کلیه کشورهای عربی خواست با اعلام مخالفت قاطع درباره جنگ علیه سوریه، هر گونه تحرک نظامی علیه آن کشور را محکوم نمایند. همچنین از سران عرب خواست با دعوت به برگزاری نشست فوق العاده، موضع یکپارچه و واضحی علیه نیروهای متجاوز و توطئه هایشان ضد ارتش سوریه اتخاذ کنند.
جریان مردمی مصر در ادامه بیانیه خود بر حمایت قاطع از کشور سوریه در برابر توطئه ها تأکید کرد و از همه اعراب خواست با برگزاری تظاهرات گسترده در سراسر جهان عرب، مخالفت خودشان را با هر گونه تجاوز به کشورهای عربی به جهانیان اعلام دارند.

دفعات بازدید: 16962
نظرات
رحمن
23 شهریور 1392 06:09:34
اقتصاد غرب رو به ورشکستگی بود تقریبا در خیلی از کشور ها ی جهان سومی صنایع متوسط و پایین دست تر ساخته شده است و برای اینکه برای اجناس خود خریدار درست کنند حتما باید در سرار جهان زیر ساختهای کشور ها را نابود کنند تا فقط خودشان فروشنده باشند لذا با حظور نظامی و نابود کردن همه چیز بازار های خودشان رونق می گیرد این استعمار نوین است .در امد عربستان که از نفت بدست آمده مال خودش نیست و باید به صاحب گردن کلفتش آمریکا برگردد .عربستان فقط یک حسابدار و پرداخت کننده است از تجاوزهای آمریکا به عراق لیبی و افغانستان و حضور نظامی در سراسر دنیا بنا به ابراز نظر متخصصین اقتصاد در بازار سرمایه داری رشد داشته است و از آن رکود کشور ها ی غرب در حال فاصله گرفتن هستند بقیمت نابودی جهان سوم و در حال توسعه .و این داستان تا شکوفایی دوباره اقتصاد غرب ادامه خواهد داشت و هر ساده لوحی اگر فکر می کند هوچی گری آمریکا برای آزادی بیان و مردم است اشتباه تباه کننده ای می کند .بعضی از سیاسیون هم که این را می دانند می گویند آمریکا ابر قدرت است پس بهتر است خود را نابود نکنیم و تسلیم شویم .و بقول معروف (دستی را که نمی توان شکست باید بوسید)باید دانست که علت موفقیت شکارچی در فرار شکار است اگر همه بایستند شکار چی محکوم به شکست است آنهم از گرسنگی.
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر