مصاحبه دبیر همایش اردوگاه عنبر با ایرنا
نویسنده: کرمی
تاریخ: 9 مهر 1392 - 20:54:47

مصاحبه دبیر دومین همایش آزادگان اردوگاه عنبرابوالفضل محمودی با ایرنا

اسارتگاه / ابوالفضل محمودي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود:به منظور گراميداشت ياد و خاطره يك دهه مقاومت و پايداري آزادگان صبور و احياي ارزش هاي دوران اسارت دومين همايش آزادگان از ۲۴ تا ۲۶ مهر ماه جاري در شهر اصفهان برگزار خواهد شد. 
وي اظهار داشت: با توجه به تاكيدات مقام‌ معظم رهبري مبني بر برنامه‌ريزي‌ در زمينه فرهنگي، مبارزه با شبيخون فرهنگي، حفظ ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي و در راستاي احياي تفكر آزاد انديشي و حماسه‌هاي خلق شده در دوران اسارت، اين همايش بزرگ فرهنگي برگزار مي‌شود. 
به گفته وي، رمز مقاومت و پايداري آزادگان اعتقاد آنان به اسلام و امام خميني (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي و ارزش‌هاي انقلاب بود و آزادگان عزيز با همه وجود در تمام دقايق اسارت خودشان را در پيشگاه خداوند متعالي مي‌ديدند. 
محمودي با بيان اين كه آزادگان تمام ارزش‌هاي اسلام و انقلاب را به نمايش گذاشته اند، تاكيد كرد: آزادگان عزيز صبر و پايداري ملت ايران را در برابر دشمن تجلي بخشيدن و هر ساعت و هر دقيقه‌اي كه از عمر آنها مي‌گذ‌شت،‌ بر پايداري و مقاومت آنان افزوده مي‌شد و خودشان را براي حمايت از ارزش‌هاي انقلاب و نظام آماده مي‌كردند. 
محمودي با ذكر اين نكته كه آزادگان عزيز گذشت، ايثار، وحدت و انسجام را به نمايش گذاشتند، تأكيد كرد: اسارت نماد برجسته‌اي از وحدت و اتحاد و انسجام ملي و اسلامي ملت ايران بود و همه آزادگان با گويش‌هاي متفاوت از اقوام مختلف و مذاهب گوناگون و اديان مختلف، نماد وحدت و انسجام بودند و اين وحدت و انسجام امروز در خانواده بزرگ آزادگان مشاهده مي‌شود. 
وي اضافه كرد: آزادگان عزيز امروز مفتخرند كه به عنوان سربازان جان بر كف انقلاب به عنوان مدافعان بزرگ انقلاب اسلامي در خدمت مردم انجام وظيفه كنند و براي رشد و عزت و افتخار روز افزون نظام، همه سرمايه خود را در اختيار پاسداران عزيز انقلاب و نظام قرار دهند. 
دبير ستاد همايش بزرگ آزادگان اردوگاه عنبر تاكيد كرد: اين همايش دو روزه از عصر روز ۲۴تا ظهر روز ۲۶ مهر ماه جاري با حضور دهها تن از آزادگان اردوگاه عنبر برگزار مي شود. 
در اين همايش برنامه هاي متنوع فرهنگي، سرود، تئاتر، خاطره گويي، تواشيحي، مسابقه، برگزاري دعاي كميل و ندبه از مهمترين برنامه هاي اين همايش است.

دفعات بازدید: 17110
نظرات
شاهد جهرمی
17 مهر 1392 10:18:58
سلام خسته نباشی دلاور
آزاده ۶۶۵۳
17 مهر 1392 00:29:28
با سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم،با این نحوه محاسبه حقوق اسارت ،آیا کسی پیگیر هست که آخرش باید قید حدود سی میلیون را بزنیم یا ریاست بنیاد این روش محاسبه را اصلاح کردهاند؟ ااگر جوابرا به همایش برسانید لطف بزرگی کرده اید.ممنون
آزاده ۶۶۵۳
16 مهر 1392 00:10:42
باسلام.لطفا تمام دکترهای عنبر رو دعوت کنید.ممنون
آزاده ۶۶۵۳
16 مهر 1392 00:01:30
باسلام.لطفا تمام دکترهای عنبر رو دعوت کنید.ممنون
6۶۵۳ -یزد
14 مهر 1392 20:23:41
پس دیگر دکتر های اردوگاه چی؟!چرا اسم عکسشان در سایتها مشاهده نمی شود؟
علی اصغر امینی
11 مهر 1392 09:44:22
سلام و خسته نباشید خلاصه عرض میکنم مهمترین خروجی همایش باز یاد خاطرات واتفاقات اسارت است که بعنوان تاریخچه اردوگاه و حماسه مقاومت فرهنگی اسرای عنبر باید ضبط شود وبرای آیندگان بماند براین اساس پیشنهاد ما این است که مثل گذشته نباشد که هرکس رفیق خود را بیابد و خاطره بگوید وجایی ضبط نشود بلکه چند نفر از شا خصین اسارت محور باشند و دوربینها در کنار آنها باشد و طبعا بچه دور آنها متمرکز خواهند شد و کفتگوها منضبط و قابل ضبط باشد البته کمی هم توجیه میخواهد و تعدادی دوربین که افراد خو اهند آورد...
حمیدرضا بازیار
9 مهر 1392 21:58:35
پیشنهاد میشود اسامی کسانی که برای شرکت در همایش اعلام امادگی میکنند در این وبلاگ به نمایش گذاشته شود تا افراد با مشاهده اسامی هم دوره های اسارت خود به شرکت در آن ترغیب شوند.
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر