رونمایی از هشتاد جلد کتاب در باره آزادگان
نویسنده: کرمی
تاریخ: 12 مهر 1392 - 11:27:21

رونمایی از هشتاد جلد کتاب در باره آزادگان

مجموعه فرهنگ نامه اسارت و آزادگان اثر مسعود ده نمکی پنج شنبه این هفته در مراسمی در تالار وحدت رونمایی می شود. 
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر؛ کارگردان سینما و تلویزیون در نشست خبری که به همراه واعظی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی در کتابخانه عمومی پارک شهر برگزار شد گفت: این مجموعه شامل شش هزار مصاحبه است که از سال 72 تاکنون با همکاری جمعی از فعالان فرهنگی و آزادگان به سرانجام رسیده است. 
وی افزود: در فرهنگ نامه اسارت و آزادگان که تاکنون هشتاد جلد آن منتشر شده است شش هزار مصاحبه با آزادگان سرافراز صورت گرفته است و در آن تصاویر 42 هزار آزاده نیز منتشر شده است.
آقای ده نمکی با بیان اینکه تاکنون چهار میلیارد تومان برای این مجموعه هزینه شده است گفت: نیمی از هزینه را نهاد کتابخانه های عمومی تقبل کرده است و نیمی دیگر را با استفاده از درآمدهای فروش سینما و بخش خصوصی به سرانجام رسانده ایم. 
وی با یادآوری فعالیتش در ستاد آزادگان پس از ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی گفت: در آن زمان نقش اصلی ستاد بر روی مسائل خدماتی همچون شغل و مسکن آزادگان تمرکز یافته بود و نگاهی به مسائل فرهنگی نداشتند بنابراین پس از مطالعات فراوان برآن شدیم تا این قشر قهرمان و در عین حال مظلوم را که بخش مهمی از اسناد واقعی دفاع مقدس به حساب می آیند به مردم بویژه نسل جوان معرفی کنیم .
مولف مجموعه فرهنگ نامه اسارت آزادگان افزود: در مجموع تاکنون مرحله اول این مجموعه در قالب هشتاد جلد و صد هزار صفحه در دو بخش کتب مرجع و کتب اردوگاهی به پایان رسیده است و مرحله دوم آن که مجموعه کتب موضوعی به شمار می رود نیز حداکثر تا پنج سال آینده به پایان خواهد رسید.
در ادامه این نشست دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با قدردانی از زحمات ده نمکی در تالیف مجموعه یاد شده گفت: فرهنگ نامه اسارت و آزادگان در نوع خود بی نظیرترین اقدام در حوزه ایثار و مقاومت و شهادت است.
واعظی افزود: از دل این مجموعه می توان آثار گران سنگی همچون فیلم، سریال، نمایش و رمانها و قصه ها و دیگر اقدامات فرهنگی تولید و به جامعه عرضه کرد. 

دفعات بازدید: 16641
نظرات
محمود اسماعیلی
21 مهر 1392 18:56:53
با عرض سلام و خسته نباشید به تمام دست اندر کاران این مجموعه بخصوص اقای دهنمکی خواهشی دارم مرجع تهیه این کتب را اعلام کنید.متشکرم
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر