"پرتقال" سموم بدن را دفع مي كند
نویسنده: مدیر
تاریخ: 12 آبان 1392 - 13:38:15

بهترين و طبيعي ترين راه مبارزه با يبوست خوردن روزانه يك تا دو ليوان آب پرتقال است.

اسارتگاه / به گزارش گروه علمي،‌ پزشكي باشگاه خبرنگاران به نقل از وبدا؛كارشناس صنايع غذايي دانشگاه علوم پزشكي يزد با بيان اينكه پرتقال از نظر مقدار ويتامين ث بسيار غني است، توصيه كرد: به منظور تأمين ويتامين ث و ايجاد نيرو و مقاومت در مقابل انواع بيماري ها، در طول 24 ساعت به ميزان يك تا دو ليوان آب پرتقال بنوشيد.
 
علي اكبركمالي اردكاني ادامه داد: آب پرتقال به علت دارابودن پروتئين و كلسيم قابل جذب و نيز قند كافي، يك ماده مغذي و مقوي محسوب مي شود كه مي توان به منظور تقويت عمومي بدن از آن استفاده كرد.
 
وي تصريح كرد:  وجود هورمون هاي نمو، كلسيم، فسفر، آهن، ويتامين آ و ويتامين ث در پرتقال، شرايط لازم را براي رشد ونمو استخوان ها و عاج سازي به منظور استحكام دندان ها فراهم مي كند.
 
اين كارشناس يادآورشد: براي تقويت و رشد اطفال و نيز تأمين موادلازم بدن، مصرف آن به زنان باردار و شيرده توصيه مي شود.
 
وي خاطرنشان كرد: مصرف پرتقال به دليل اين كه حاوي موادمعدني كافي بويژه پتاسيم است، منجر به افزايش حجم ادرار در طول شبانه روز مي شود و از اين راه سموم بدن دفع مي شود، در نتيجه انسان با نشاط مي شود.
 
 نوشيدن آب پرتقال بهترين روش مبارزه با يبوست
 
كارشناس صنايع غذايي دانشگاه علوم پزشكي يزد متذكرشد: در فصولي كه پرتقال فراوان است، بهترين و طبيعي ترين راه مبارزه با يبوست خوردن روزانه يك تا دو ليوان آب پرتقال است.
 
وي با بيان اين مطلب كه پرتقال بهترين محرك براي افزايش اشتها است، گفت: بهتر است اين ميوه قبل از غذا ميل شود تا اشتها را افزايش دهد.
دفعات بازدید: 15656
نظرات
اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر