مقام معظم رهبری در سه موضوع حساس به داد ما رسیدند
نویسنده: مدیر
تاریخ: 27 آذر 1392 - 01:23:02
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام:
مقام معظم رهبری در سه موضوع حساس به داد ما رسیدند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مقام معظم رهبری اخیراً و در سه موضوع حساس از جمله توافق ژنو به داد ما رسیدند.

خبرگزاری فارس: مقام معظم رهبری در سه موضوع حساس به داد ما رسیدند
 

اسارتگاه به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بعد از ظهر امروز در آیین سالگرد درگذشت امام جمعه فقید رفسنجان اظهار داشت: اختلافات از آفات این انقلاب و عظمت ایران است.

وی افزود: اگر این اختلافات باشد  به عنوان همراه و همشهری شما عرض می‌کنم همانطور که یکپارچه در انقلاب بودید یکپارچه در خدمت انقلاب باشید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: سلایق و نظرات مختلف در بین علما، مراجع و اطباء هم هست شما مردم هم مثل بقیه اختلافات را با رفاقت و صمیمیت حل کنید و اگر نمی‌شود با هم بسازید.

هاشمی‌رفسنجانی تصریح کرد: مایلم مردم رفسنجان را یکپارچه در خدمت انقلاب ببینم.

این مسئول با اشاره به مشکلات موجود، عنوان کرد: شرایط اقتصادی و مدیریتی که در کشور حاکم بود اجازه نداد نهاده‌ها به کشور بیاید و کود و سم نامناسب به کشاورزان رسید و خسارت دیدند.

هاشمی رفسنجانی افزود: ما تحریم بودیم و هستیم و تحریم بسیار شدید است که با تدبیرمان بخشی از تحریم‌ها متوقف می‌شود.

وی تصریح کرد: تحریمی که در سنای آمریکا بنا داشتند اعمال کنند که اگر اتفاق می‌افتاد ایران به کلی محاصره می‌شد و از راه‌های دریایی محروم می‌شدیم و مشکلات دیگری به وجود می‌آمد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام متذکر شد: خدا کمک کرد و تحریم‌های جدید اعمال نشد و بعضی‌ها فکر می‌کنند ما بودیم که این شرایط را به وجود آوردیم، اما اینطور نیست و مردم آگاهی زیادی دارند و فهمیدند در شرایط بدی قرار داریم یا باید تسلیم شویم و یا جنگ را بپذیریم و به میدان آمدند و آن کسی را که می‌خواستند انتخاب کردند و الان اعتدال در کشور ما حاکم است.

هاشمی‌رفسنجانی ابراز داشت: نخستین قدم خوب برداشته شد؛ اگرچه اعتراضاتی هم هست؛ اولین قدم که برداشته شده است و  مردم هم آرامش دارند.

وی اذعان داشت: در این دو روز دو ملاقات با هیئت‌های اروپایی داشتم که آنها هم به تخلف آمریکا در توافق ژنو انتقاد می‌کردند و می‌گفتند آمریکا تسلیم لابی‌ها و افراد تند صهیونیست‌ها شد که وی را تحت فشار قرار دادند و آمریکا تحریم اعمال کرد؛ در حالی که امضا کرده بودند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: این تحریمی که اخیراً اعمال شد شرکت‌های خارجی بودند که گاهی به ما کمک می‌کردند و آمریکایی‌ها می‌خواهند این عمل خود را توجیه کنند و بگویند این تحریم‌ها متعلق به گذشته است، اما ما نمی‌پذیریم.

هاشمی‌رفسنجانی افزود: امروز با وزیر سابق ایتالیا دیدار داشتم و وی به من گفت به آمریکا معترض شدیم که چرا عهدتان را شکستید.

وی خاطرنشان کرد: نخست‌وزیر سابق ایتالیا ادامه داد که با شورای وزرای خارجه در بروکسل تصمیم گرفتیم خودمان مستقل تحریم‌های اروپا علیه ایران را کم کنیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان داشت: ما مسلمان هستیم و پای امضای خود می‌ایستیم و خلاف عهد نمی‌کنیم و اگر شما خلاف عهد کنید پشیمان می‌شوید.

هاشمی‌رفسنجانی تصریح کرد: وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی به وزیر امور خارجه ما گفت که این جریان جزئی بوده و نباید اصل کار را تحت تأثیر قرار دهد.

وی ابراز داشت: امید داریم تحریم‌ها برداشته شود و اگر به این امر جامه عمل بپوشیم در آینده راهها باز می‌شود و در مواردی که در مضیقه هستیم مشکلات برطرف می‌شود و رونق به کشور برمی‌گردد.

هاشمی‌رفسنجانی تصریح کرد: 4 هزار طرح عمرانی از دولت قبل باقی مانده اما هیچ اعتباری ندادیم و فقط برای 240 یا 250 پروژه می‌توانیم اعتبار دهیم.

وی با بیان اینکه ما نفت و گاز زیادی داریم افزود: ایران در سال می‌تواند 40 میلیارد دلار از صادرات پتروشیمی پول به دست آورد، اما دست ما بسته است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امیدواریم مجلس هم همکاری گرمی با دولت داشته باشد، اذعان داشت: مقام معظم رهبری بیش از همه ما تأثیر دارند و جریان اخیر محصول نظر ایشان بود.

هاشمی‌رفسنجانی ادامه داد: اگر انتخابات به خوبی انجام شد به این علت بود که رهبر معظم انقلاب فرمودند رأی‌ها باید درست خوانده شود و ایشان اعلام کردند که رأی‌ها حق‌الناس است.

وی بیان داشت: زمانی که می‌خواستیم مذاکرات را آغاز کنیم عده‌ای اعتراض خود را آغاز کردند و مذاکره کنندگان را سازش‌کار معرفی کردند و رهبری فرمودند این مذاکره کنندگان بچه‌های خودمان و نیروهای انقلاب هستند و کارشان را انجام می‌دهند به آنها نگویید سازش‌کار.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: زمانی که اولین امضا را در توافقات داشتیم باز هم معترضان گفتند چرا امضا کردید اما رهبری جواب روحانی را دادند و فرمودند آنچه در گزارش آمد پیروزی بود و تشکر می‌کنم.

هاشمی‌رفسنجانی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری با سخنان خود زبان افراد معترض را محکوم کردند، تصریح کرد: رهبری در واقع طی سه مقطع حساس به داد ما رسیدند و خاصیت ولایت فقیه این است که بن‌بست‌ها را بشکند و طغیان نشود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در مسیری هستیم که پنجره‌ها و راهها باز شد و از طلب‌های زیادی از کشورها داریم که به تدریج وارد کشور می‌شود.

وی تصریح کرد: با حرکت‌های اقتصادی بیکاری کم می‌شود زیرا بیکاری‌های کشنده‌ای داریم و بسیاری از جوانان تحصیل کرده ما بیکار هستند.

هاشمی‌رفسنجانی در پایان متذکر شد: اینکه می‌گوییم 12 درصد بیکاری داریم، اما بیکاری تحصیل‌کرده‌های ما 25 درصد است، چراکه اشتغال مناسب برای آنها وجود ندارد.

منبع : فارس

دفعات بازدید: 16814
نظرات
آزاده ی ایرانی
30 آذر 1392 12:22:38
ضمن سلام به آزاده ی رفسنجانی و اصفهانی ظاهرا آقای آزاده ی اصفهانی خیلی از متن توافقنامه اطلاعی ندارد ضمن اینکه عزت جمهوری اسلامی ناشی از درایت رهبری و مقاومت مردم است اگر یک لحظه این دو تضعیف شوند خواهیم دید که چه ذلتی نصیب ایران خواهد بود به عنوان مثال اگر روز سیزده آبان امسال بیشتر از سال های گذشته بیرون نمی آمدند همین توافق هم که به قول شما عزتمند است بدست نمی آمد در عین حال نظر شخصی من خیلی مخالف قرارداد ژنو نیست اما برخورد و عملکرد مسئولین باید عزتمندانه تر باشد
آزاده ی اصفهانی
30 آذر 1392 08:59:58
سلام برادر جانم کجا عزت داشتیم به ما می گفتند تروریست .حالا دارد جو جهانی علیه ما تغییر م یکند . یادتان هستند می گفتند با ید اورانیومها ی غنی شده را از کشور خارج کنید و ما هم در استانه قبول آن بودیم؟حالا با عزتی که بواسطه تدبیر بدست آورده ایم این مسئله حل شده است .
آزاده ی رفسنجانی
30 آذر 1392 06:19:01
خدمت برادر آزاده اصفهانی. و علیکم و السلام و رحمه الله. البته آرامش خیلی خوب است اما نه آرامشی همراه با ذلت . وقتی فیلم ملاقات جناب هاشمی را با نماینده پارلمان اروپا دیدم حالم خیلی بد شد یک زن اروپایی حتی به خود اجازه نداد جلوی نماینده ی ایران (هاشمی رفسنجانی ) بلند شود و چقدر خفت کشیدم با این کار. آیا من و امثال ما باعث این جسارت ها می شویم؟ اینها بخصوص امریکایی ها آرزو داشتند با یک دیپلمات رده پنجم ایرانی بنشینند و صحبت کنند البته منظورم مخالفت با مذاکره نیست اما عزت و کرامت انسانی الویت دارد بر آرامش با ذلت. یادم می آید وقتی وزیرخارجه وقت ایران (دکترولایتی) با وزیر خارجه وقت عراق و رژیم بعث(طارق عزیز ) با هم نشستی سه جانبه (بهمراه سازمان ملل) داشتند از بس عراقی ها خوشحال شدند , به ما یک ملاقات بین قاطع دادند به هر حال وقتی کسی از گذشته ی خود عدول کند و داستان هایی تخیلی از امام به نفع تفکرات جدیدش بگوید باید هم زن اروپایی به او بی احترامی کند ضمنا من فقط واقعیت را گفتم که سال 88 برای ایشان حرف ولی فقیه ختم الکلام نبود اما الان هست چرا؟
M
28 آذر 1392 10:26:52
خوشا به حال باد که هر طرف میخواهد میرود
عبدالله
27 آذر 1392 22:33:18
دو صد گفته چو نیم کردار نیست کاش آقای رفسنجانی در عمل تابع رهبری بودند و بین ولایت و زن و فرزندانش ولابت فقیه را برمی گزید در سینه مؤمن نمی شود دو قلب باشد
آزاده ی اصفهانی
27 آذر 1392 12:18:15
برارد عزیزآزاده رفسنجانی سلام علیکم برادر جانم بگذارید آرامش بدست امده توسط دو لت تدبیر و امید که باعث دلگرمی مردم و ناراحتی رژیم صهیونیستی است در کشور حاکم باشد خدا را شکر کنید که در کشور ارامش حاکم است که با رای مردم و تدبیر رهبری بوجو آمده است.
آزاده ی رفسنجانی
27 آذر 1392 08:35:04
جناب هاشمی چه خوب گفته خاصیت ولی فقیه این است که بن بست ها را بشکند که طغیان نشود اما ظاهرا فراموش کرده و یا خود را به فراموشی زده که همین ولی فقیه سال 1388 خواست بن بست ها را بشکند و طغیان نشود و آرامش بشود و اعتراض ها از راه قانونی پیگیری شود ولی همسرش گفت معترضین بریزند بیرون و خودش هم با آن نامه ی بدون سلام و تند کد مورد نظرش را به معترضین برای به آتش کشیدن ایران داد البته جناب هاشمی حق دارد زیرا آن موقع سخن ولی فقیه با خواسته ی او سازگار نبود و الآن سازگار است
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر