هفت انجمن اسلامی دانشجویان پیرامون بی احترامی هیات پارلمانی اروپا به هاشمی رفسنجانی بیانیه ای صادر کردند.
نویسنده: hk
تاریخ: 30 آذر 1392 - 12:34:38
هفت انجمن اسلامی دانشجویان پیرامون بی احترامی هیات پارلمانی اروپا به هاشمی رفسنجانی بیانیه ای صادر کردند.
وزارت خارجه پاسخگوی علت تحقیر هاشمی باشد‎

به گزارش جهان، در این بیانیه آمده است:

عزت و سربلندی همواره در بطن وجودی ایرانیان بوده است و ایرانی به عزت و طبع بلندش شناخته می شود. ایرانی در بسیاری از موارد حاضر باشد طعم فقر را بچشد اما حاضر نیست عزت خود را بفروشد. چرا که وقتى عزت شامل حال يك انسان، يك فرد يا يك جامعه ميشود، مثل يك حصار عمل خواهد کرد، تأثيرات اين نفوذناپذيرى كار را به جائى ميرسد كه همچنان كه انسان از نفوذ و غلبه‌ى دشمن سياسى و دشمن اقتصادى محفوظ ميماند، از غلبه و نفوذ دشمن بزرگ و اصلى، يعنى شيطان هم محفوظ باقى ميماند. آن كسانى كه عزت ظاهرى دارند، اين عزت در دل آنها، در درون آنها، در لايه‌هاى عميق وجود آنها نيست؛ لذا در مقابل شيطان بى‌دفاعند، نفوذپذيرند.

آقای رئیس جمهور وقتی در قامت کاندیدای ریاست جمهوری در جمع جوانان و هوادارانشان سخن می گفت، تاکید بر این‌که من عزت و غرور ایرانیان را بازخواهم گرداند، اظهار داشت: من مجددا قدرت ملی را به این کشور به کمک همت شما جوانان برمی‌گردانم. اگر می‌خواهید عزت و شکوه و مجد و عظمت به همه ایرانیان برگردد... پای صندوق آرا بشتابید.

و اما بعد...

هیات پارلمان اروپایی دوشنبه هفته گذشته در ادامه برنامه‌های خود به دیدار حجت‌الاسلام هاشمی‌رفسنجانی رفت. انتشار تصاویر دیدار هیات اروپایی با هاشمی‌رفسنجانی یک اتفاق نادر و کم‌سابقه را نشان داد. باورکردنی نبود اما تاریا کرونبرگ، رئیس هیات پارلمان اروپایی در این دیدار، زمانی که آقای هاشمی‌رفسنجانی وارد سالن گفت‌وگو شد از جایش تکان نخورد. زمانی که حجت‌الاسلام هاشمی‌رفسنجانی کنار خانم کرونبرگ، رئیس فنلاندی هیات اروپایی ایستاد اما این نماینده زن پارلمان اروپا بدیهی‌ترین آداب دیپلماتیک را نیز رعایت نکرد و از صندلی خود برنخاست!آیا عزت ملی ما در سیاست خارجه چنان تنزل یافته است که رئیس یک گروه پارلمانی از اروپا به خود اجازه می دهد، توهینی آشکار -بر خلاف تمامی قواعد عرف دیپلماتیک- به مسئولین کشورمان روا دارد؟ کدام دستگاه کشوری، تنظیم کننده این ملاقات‌ها بوده که حتی در خصوص رعایت پوشش لباس و ادای آداب رسمی ملاقاتهای این چنینی، گوشزد نکرده است؟ و چرا اساسا باید رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که از جایگاه بالایی برخوردار است، با گروهی که پیش از آن با چندی از فتنه گران در سفارت یونان ملاقات کرده اند، وقت دیدار داشته باشد؟!

اکنون وزارت خارجه بایستی صریحا پاسخگوی عزت از دست رفته باشد و توضیح دهد که چه اتفاقی افتاده است که حضور شکوهمند دولتهای متعدد و مختلف در مراسم تحلیف ریاست جمهوری یازدهم در آغاز دولت تبدیل به رفتار تحقیر آمیز خانم کرونبرگ پس از ۱۰۰ و اندی روز از عمر دولت شده است؟! آیا این گونه به دنبال احیای عزت ایرانی بودیم؟! از این جهت لازم است تا این مسئله از طریق مجرای دیپلماسی پیگیری شود.

اعتراضات به حق جنبش دانشجويي در خصوص ديدار اين تيم با دو فتنه گر هنوز بي پاسخ مانده است و وزارت امور خارجه و مجلس شوراي اسلامي هر كدام تقصير را گردن ديگري مي اندازند و هيچ كس توضيح مشخصي در اين خصوص نمي دهد؛ اگرچه همه به اين امر واقفند كه امنيت ملي و حاكميت نظام نقض شد!

اسفناک این است که رسانه های خبری به خصوص رسانه های حامی دولت و آقای رفسنجانی به وظیفه خود عمل نکردند و از این بی احترامی به مقام ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام به راحتی عبور کردند. در این خصوص هر چند از صدا و سیما انتظار می رفت در روز وقوع این دیدار و نه چند روز بعد، این تصاویر را پخش می کرد تا به فضای شفاف اطلاعات کمک کند اما لازم می دانیم از شبکه خبر به علت این اقدام روشن گرایانه و هرچند دیرهنگام تشکر کنیم و خواهان این رویه در رسانه ها هستیم.


انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اصفهان

انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه تربيت مدرس

انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شاهد

انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي

انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي بابل

انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه مازندران

انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه هرمزگان

دفعات بازدید: 20046
نظرات
محمد آزاده عنبر
3 دی 1392 09:13:54
سایت عنبر تو زا خدا دست از این گرایش چپ و راستی (البته برای شما راستی یا مثلا اصول گرا) بردار. سوگند بخدا اینها کارنامه شان مورد رضایت خلق خدا نیست. اینها دکانی است برای عده ای محدود که نان شان خون و جیگر مردم است. با این همه فسادی که در دولت اصول گرا قبلی بوده و البته در اصلاح طلبان هم بوده و یا خواهد بود (حال کمی کمتر یا بیشتر)، طرفدار کردند از اینها نه نانی برای ایثارگران در دنیا می شود و نه ثوابی برای حمایت از منافقین در عاقبت نصیب خواهد شد. البته اگر شما همه جز اعضا اصلی اصول گرا باشید یقینا نان تان در خون مردم حتما سرخ رنگ و خوش رنگ خواهد بود (البته با کمال شرمندگی از اصول گرایان و اصلاح طلبان محدودی که واقعا دلشان به حال ملت می سوزد و برای رضایت خدا و خلق او و با دانایی و علم خدمت می کنند، خدا نسل شما را زیاد و برکت به دین و دنیایتان بدهد) آمین
محمدپارو
30 آذر 1392 15:07:55
باسلام به راستی چرارئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که از جایگاه بالایی برخوردار است، با گروهی که پیش از آن با چندی از فتنه گران در سفارت یونان ملاقات کرده اند، وقت دیدار داشته باشد؟ازماست که بر ماست.
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر