اعجاز خاكشير ( طلاي موجود در خانه ها)
نویسنده: گردآورند محمد حسین قربان
تاریخ: 21 دی 1392 - 11:27:33

اعجاز خاكشير ( طلاي موجود در خانه ها)

امروز ميخواهم يكي از رازهاي مهم پزشكي را بگويم كه با دانستن اين نكات ، بيش از نيمي از مريضهاي بيمارستان مرخص ميشوند .

طبيعت خاكشیر گرم و تر است و بدين جهت يكي از داروهاي مفيد ضد سودا محسوب مي شود . و در درمان بيماري هايي كه سبب آن ها از وجود (سودا) باشد بسيار كاربرد دارد و غالبا رفع عارضه را مي نمايد .

در واقع خاكشير را بايد يكي از داروهاي آنتي آلرژيك به شمار آورد .

1- بر اساس طب سنتي ، بواسير كه معمولا نوعي سوء مزاج ارثي به شمار مي رود اغلب با داروهاي پاك كننده خون و معجون و هليله ها درمان مي شود . خاكشير يك از بهترين پاك كننده هاي خون در اين باب و ديگر موارد سوء مزاج است .

2- كودكاني كه زياد مستعد به ورم لوزتين باشند خيلي بندرت اتفاق مي افتد كه با خوردن خاكشير دچار تورم لوزه گردند . حتي اگر ورم در بدو بروز بوده باشد و لوزه ها چرك نكرده باشند كوبيده ي خاكشير مي تواند موثر واقع شود .

3- واريس يكي از عوارض سوء مزاج ارثي است كه تا كنون براي آن هيج دارويي يافت نشده است . در آغز بيماري مي توان آن را به طور كلي درمان كرد . ولي چنانچه بيماري بسيار پيشرفت كرده باشد آنرا تخفيف كلي داده و مانع پيشرفت آن خواهد گرديد . (قابل توجه معلمان – پرستاران و ماموران راهنمايي و رانندگي )

4- اگزما (سوداي جلدي ) كه هنوز داروي قطعي براي آن نيافته اند اغلب با تصفيه ي مزاج ، استفاده از معجون ها و هليله ها و نظير آن بهبود يافته و بويژه خاكشر غالبا نتايج خوب در درمان حاصل مي گردد .

5- شوره ي سر كه يكي از عوارض و اشكال سوء مزاج است اغلب با خوردن خاكشير بهبود مي يابد .

6- گاه سوء مزاج باعث ريزش مو مي شود كه با خوردن خاكشير ، مقل ارزق و هليله ها اين عارضه برطرف مي شود .

7- برخي اوقات در بن موهاي سر احساس خارش مي نماييم كه علت آن نيز سوء مزاج است . اين ناراحتي با صرف معجونهايي از انواع هليله ، مقل ازرق و خاكشير بهبود مي يابد .

8- افرادي كه بدني لاغر و خشك و بدون رطوبت دارند و پوست آنها به خشكي و زبري مي گرايد با خوردن خاكشير بهبود زيادي مي يابند . مخصوصا اگر مدت مديدي استفاده نمايند پوست بدنشان نرم شده و قشري از چربي زير پوست آنها جمع مي شود . چنانچه هماهنگ با اين دستور ، از معجونهاي انواع هليله نيز استفاده كنند اين منظور بهتر حاصل مي شود .

9-خاكشير بهترين دارو براي ضعف معده به علت سوء مزاج سرد (سودا) مي باشد .

نشانه هاي سوء مزاج سرد : خشكي دهان –كم ميلي به آب –بدگواري طعام-بي ميلي به خوراك-نفخ شكم –بروز برخي درد ها در معده –ضعف و لاغري .

10- خاكشير يكي از بهترين داروهاي درمان يبوست سوداوي و يبوست عصبي روده مي باشد .

نشانه هاي اين يبوست : تكه تكه خارج شدن مدفوع است . حتي با فشار نيز روده ها كاملا باز و تخليه نمي شوند . و مقداري از مدفوع در روده باقي مي ماند و در نتيجه سموم و عوارض مختلفي را موجب مي شود . متاسفانه اغلب مردم اين مشكل را دارند .

11- سالخوردگان بدنشان كم آب و خشك شده و به همين نسبت روده هايشان نيز خشك و كم آب مي شود و در نتيجه كمتر ترشح ميكند واين سببي براي يبوست آنان است . در اين مورد بهترين داروي طبيعي خاكشير است كه بايدآانرا كوبيده داخل استكان قند داغ كرده بنوشند .

بايد متذكر شوم كه نزد اين گونه كهنسالان ، استفاده از حبهاي ملين و مسهل زيان آور است . زيرا مانده ي رطوبت آنان را كشيده و از ميان برده و موجب خطر مرگ مي شود . متاسفانه پزشكي امروزي هيچ اطلاعي در اين زمينه ندارد .

12- در كودكاني كه دچار يبوست و درد دل شده و جوشهايي در بدنشان پيدا مي شود . اگر روزي يك قاشق چايي خوري خاكشير را كوبيده و در قند داغ ريخته و به آنها بنوشانند رفته رفته لينتي در مزاج آنها پيدا شده و رفع دل درد و بر طرف شدن بثورات آنها خواهد شد .

13- خاكشير ضعف قواي جنسي را در مردان و زنان چنانچه سبب آن از سودا باشد را برطرف كرده و توانايي و قوت مي بخشد – به قول اساتيد طب سنتي : خاكشير بهار جواني را طولاني تر مي كند .

14- خاكشير ترشحات رحمي (سيلان ابيض) كه ناشي از سودا باشد به تدريج برطرف مي كند .

15- از جمله عوارض سوداوي ، ضعف كبد و بروز بواسير است . كه گاه با خونريزي هاي پي در پي ظاهر مي شود . به مرور شخص را ضعيف و ناتوان مي كند . در اين صورت ممكن است است مقعد هم ست شده و بيرون آيد . در چنين حالتي بهترين دارو خاكشير است كه بدن را اصلاح نموده و كم كم مانع خونريزي مي شود . البته هر چند ماه يكبار از بواسير خون غليظي كه حاوي سموم بدن است دفع شده و پس از يكي دو روز به خودي خود خونريزي بند خواهد آمد و به تدريج رفع سستي و خروج مقعد نيز خواهد شد .

هر روز يك ليوان خاكشير ميل كنيد تا هيچ گاه به دكتر مراجعه نكنيد 

دفعات بازدید: 16572
نظرات
مجیدشایان
7 بهمن 1392 13:22:20
آقای قربان متشکریم
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر