دوست مهربان کبد و تصفیه کننده خون
نویسنده: گردآورند محمد حسین قربان
تاریخ: 25 بهمن 1392 - 12:26:45

دوست مهربان کبد و تصفیه کننده خون

اگر حرارت و التهاب بدنتان زیاد شده است‌، اگر احساس رخوت و سستی می کنید‌ و اگر رنگ‌ تان زرد چوبه‌ ای شده است‌ و اگر غذاهای چرب می خورید و اضافه وزن دارید، به یقین کبدتان نیاز به دوستی مهربان دارد.

در کشور ما ایران، از زمان‌ های قدیم تا به امروز، از قسمت‌ های مختلف گیاه کاسنیو عرق آن به عنوان دوست مهربان کبد و تصفیه کننده خوننام برده اند.

کاسنی صحرایی یا وحشی در اوایل بهار در کنار جویبار یا در میان سبزه‌ زار می‌روید. در گذشته مقداری عرق کاسنی را درون شربت سکنجبین می‌ ریختند و به همراه کاهو میل می‌کردند. این عرق بسیار خنک‌ کننده، صفرا بر، جلا دهنده کبد و مسکن حرارت بدن است. اگر چه طعم تلخ و خوشایندی ندارد اما دوست خوب کبد است. کبد عضو سم‌ زدای بدن بوده و بیش از ۵۰۰کارکرد حیاتی دارد. تفکیک مواد مغذی از مواد زاید، سم‌ زدایی، تجزیه مواد شیمیایی، انهدام میکروب‌ ها، تنظیم هورمون‌ ها، سوخت‌ و‌ ساز چربی‌ ها، پروتئین‌ ها و قند ها، دفع اوره و … از وظایف کبد است. در واقع هر چیزی که می‌خوریم، می‌آشامیم، تنفس می‌کنیم یا با پوست مان تماس می‌یابد سرانجام به کبدمان می‌رسد. حال اگر این عضو دچار مشکل شود، علائمی چون زردی پوست، خستگی مفرط، التهاب بدن، عطش، چربی خون بالا و … عارض می‌ شود بنابراین اگر می‌ خواهید کبدتان را از تنبلی نجات دهید عرق کاسنی بنوشید. این عرق در نوسازی سلول‌ های کبد نقش برجسته‌ ای دارد. چربی‌ های مازاد کبد و رادیکال‌ های آزاد مضر را خنثی و خون را تصفیه می‌کند.

عرق کاسنی با تقویت کبد، رنگ پوست را روشن، بیماری‌ های مزمن پوستی بخصوص اگزما را التیام، رسوبات ادراری و جوش‌ های ناشی از گرمی غذاها را رفع کرده و بهترین دارو برای افزایش نیروی جنسی است. به دلیل آنکه این عرق روی کبد اثری نیکو دارد این عضو می‌تواند به تنظیم هورمون‌ ها پرداخته و در افزایش قدرت باروری نطفه و تنظیم و تقسیم کروموزوم‌ های نر و ماده تاثیر گذار باشد. عرق کاسنی زمانی بهترین اثر درمانی را دارد که به اصطلاح دو آتشه و استاندارد باشد. هر چقدر آب به کار رفته در تهیه این عرق بیشتر باشد اثر‌ گذاری آن ضعیف‌ تر خواهد بود. در مورد میزان و نحوه مصرف عرقیات از متخصصان این امر کمک بگیرید. برای برخورداری از حداکثر اثر درمانی عرقیات آنها را به طور مرتب استفاده کنید. 

دفعات بازدید: 16312
نظرات
مدیریت
1 اردیبهشت 1393 01:03:07
نقل قول: majid shayan
tank you doctor
مجيد جان دلبندم بگو thank اون كه نوشتي تانكه
majid shayan
25 فروردین 1393 19:36:49
tank you doctor
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر