از مجموعه خاطرات آزاده حسن تاجيک شیر رونمایی شد+تصاوير
نویسنده: مدیر
تاریخ: 11 خرداد 1393 - 21:03:18

از مجموعه خاطرات آزاده حسن تاجيک شیر رونمایی شد+تصاوير

با برگزاری شب شعر،قصه خاطره در کهنوج:

به گزارش سایت خبری-تحلیلی هلیل،با برگزاری شب شعر،قصه و خاطره  با حضور جمعی از آزادگان،ایثارگران و مسئولان محلی  از مجموعه خاطرات آزاده حسن تاجیک شیر رونمایی شد.


بر اساس این خبر،شامگاه جمعه دوم خرداد ماه در آستانه سالروز آزادی خرمشهر قهرمان  با حضور جمعی از آزادگان،ایثارگران ،مسئولان محلی کهنوج ،احمد یوسف زاده نویسنده، از کتاب"هفده سالگی ام" شامل مجموعه خاطرات آزاده حسن تاجیک شیر در محل سالن شهید میثم  افغانی  کهنوج رونمایی شد.

مجموعه خاطرات آزاده حسن تاجیک شیر  در برگیرنده خاطرات این آزاده 8 سال دفاع مقدس از بیمارستان تا زندان عراق  می باشد که توسط احمد یوسف زاده به رشته تحریر در آمده و در 176 صفحه به چاپ رسیده است.

شعرخوانی توسط  مصطفی آزادی ،عبدالحمید دانشور،احمد یوسف زاده وخاطره گویی توسط دکتر علی هادی تبار و حسن تاجیک شیر  صورت گرفت که خواهر زاده شهید میثم افغانی به یاد  این شهید بی نشان قطعه شعری را قرائـت کرد.

پخش کلیپی شامل دیدگاه همرزمان و همسنگران شهید میثم و اجرای سرود مشهور و با احساس ممد نبودی ببینی... توسط یکی از هنرمندان از دیگر برنامه های فرهنگی بود که در آیین رونمایی از کتاب"هفده سالگی ام"اجرا شدند.

کتاب "هفده سالگی ام" به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر به شرکت کنندگان در این مراسم توسط نویسنده اهداء شد.


سید محسن صمدانی فرماندار شهرستان کهنوج در این آیین   با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا،امام شهدا و آرزوی طول عمر و سلامت برای رهبر فرزانه انقلاب  گفت:حماسه  آزادی خرمشهر را در هیچ تاریخی نمی توان با این عظمت و اقتدار پیدا کرد.

وی تصریح کرد:در سوم خرداد 1361 بعد از یک و نیم سال تحمل متجاوزین  بعثی در سرزمین خونین شهر ،رزمندگان ما این نقطه از خاک کشورمان را با خون خود از دست بعثیون پاک کردند.

 صمدانی اظهارداشت:صدام در 31 شهریور ماه 59 به ایران حمله کرد و شاید در خواب هم نمی دیدکه چنین سیلی محکمی توسط فرزندان انقلاب  به صورتش و همه کسانیکه به پشتوانه آنها حمله کرده بود بخورد.

فرماندار کهنوج خاطر نشان کرد:روزی که صدام با چفیه قرمز و اسلحه به کمر پشت دوربین ها  حاضر شد و اعلام کرد که در عرض نیم ساعت تهران را خواهم گرفت ولی در مقابل ایستادگی و رشادت های فرزندان ما چنان شکستی را  متحمل شد که آزادی 5 هزارو 400 کیلومتر از خاک میهن اسلامی به همراه 19 هزا راسیر و 16 هزار کشته برایش قابل پیش بینی نبود.

وی افزود:بسیجیان،سپاهیان و سیزه ساله های ما به همراه ارتشیان  در مقابل این دشمن تا دندان مسلح ایستادند و پیروز شدند و می طلبد،هنرمندان،علما،فرهنگیان،دانشگاهیان و همه کسانیکه دل در گرو انقلاب و نظام دارند این حماسه و از خودگذشتگی ها را در تاریخ بنگارند.

 

 

 

دفعات بازدید: 19748
نظرات
صدیقه تاجیک شیر
29 مهر 1393 23:33:20
سلام عموجان امیدوارم موفق باشی ودوستت دارم
محمدپارو
10 مرداد 1393 17:51:32
سلام حسن هفده ساله امیدوارم که در تمامی مراحل زندگی موفق باشی .
عبدالحمیدی گلپا
30 تیر 1393 10:39:26
سلام برای حاج حسن تاجیک آرزوی خیرو سعادت دارم
جاسم مقدم
23 تیر 1393 18:04:08
سلام برادر تاجیک به شما تبریک می گوییم امیدوارم موفق و موید باشید
پ.کاشانی زاده
26 خرداد 1393 17:24:24
سلام.من نویسنده خاطرات مدافعین مقدس در آبادان هستم درحال حاضرمشغول جمع آوری خاطرات چندشهید ویک آزاده هستم خیلی مشتاق هستم ز کتاب شمارا مطالعه کنم کتابی که مثل کتابهای دیگر آزاده ها وشهدا پرازافتخاروخاطره های پایداری بزرگ مردان است چطوروازکجااین کتاب راتهیه کنم .شماره تماس من 09380784872 که درخواست می کنم نمایش داده نشود
مجید شایان
21 خرداد 1393 10:07:07
سلام حاج حسن موفق باشی و دوستت داریم .
محمد قربانی
12 خرداد 1393 09:33:45
خداوند در دو جهان بردار گرامی حسن تاجیک و همه آزادگان عزیر را را بزرگ بدارد آمین
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر