دیدار با آزاده سرافراز دکتر امیرحسین تروند
نویسنده: مدیر
تاریخ: 28 مرداد 1394 - 20:35:11

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان لرستان

  دیدار اعضاء هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی استان لرستان با آزاده سرافراز دکتر امیرحسین تروند

 

اعضاء هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی لرستان و بسیج جامعه پزشکی استان روز سه شنبه 27 مرداد ماه به مناسبت سالروز ورود تاریخی آزادگان سرافراز به میهن اسلامی در دفتر سازمان انتقال خون استان با دکتر امیرحسین تروند آزاده سرافراز استان دیدار نمودند.

در این دیدار صمیمی حضرت حجت الاسلام و المسلیمن زکی نیا با اشاره به آیاتی از کلام اله مجید در خصوص جهاد فی سبیل الله اظهار داشت: کسانی که در راه خدا جهاد می کنند بهترین سرمایه خود که همان جانشان است را در طبق اخلاص می گذارند و هدفشان آرامش ابدی است لذا کسانی که در راه خدا جهاد می کنند با ریختن اولین قطره خونشان وارد بهشت می شوند.

در ادامه دکتر امیر حسین تروند رئیس سازمان انتقال خون با بیان خاطراتی از دوران اسارتش گفت: اسارت مثل یک منشور است و هرکسی با توجه به نوع برداشتی که از این اسارت دارد می تواند سخن بگوید.

 وی در ادامه سخنانش گفت: نوع برخورد اسرای ایرانی با عراقی ها به گونه ای بود که آنان در رفتارشان با ما تجدید نظر می کردند و تحت تاثیر رفتار و کردار ما قرار می گرفتند و افسرانی بودند که با جنگ روانی سعی داشتند که روحیه اسرای ما را خراب کنند اما هرگز چنین اتفاقی نیفتاد.

در پایان این نشست دکتر سعدی سالاروند با اشاره به قیام حضرت امام (ره) که منجر به انقلاب اسلامی شد بیان داشت: پیروزی انقلاب و صدور آن به جهان که یکی از اهداف حضرت امام (ره) بود و بعضی ها در این باور بودند که با کشور گشایی می توان انقلاب را صادر کرد اما امروزه شاهد صدور انقلاب اسلامی به دیگر کشورهای اسلامی هستیم و در واقع امام (ره) هدفش صدور انقلاب با طرز فکر عمیق بود کاری که هم اکنون مقام معظم رهبری هم این استراتژی را دنبال می کند .

وی گفت: خدا را شاکریم که دکتر تروند بعنوان یکی از آزادگان سرافراز انقلاب اسلامی متعلق به جامعه پزشکی استان است و ایشان یکی از نعمت هایی است که طرز تفکر ایثارگری خود را به ما و همکارانش القا می کند و منشاء فیوضات و برکات فراوانی در دانشگاه است.

شایان ذکر اینکه در این دیدار هدیه ای از طرف ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی نیز به دکتر تروند تقدیم شد.

دفعات بازدید: 24672
نظرات
اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر