مشروح گزارش پيام آزادگان از اتفاقات پيرامون ماده ١٣
نویسنده: تیم پشتیبانی
تاریخ: 7 آذر 1390 - 03:49:24

مشروح گزارش پيام آزادگان از اتفاقات پيراموني ماده ۱۳

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني اسارتگاه به نقل از موسسه فرهنگی پيام آزادگان، گروهي از آزادگان مجدد و براي سومين بار در خيابان پاستور و در مقابل نهاد رياست جمهوري، به منظور تقاضاي اجرايي شدن مطالبات ناشي از ماده ۱۳ قانون حمايت از آزادگان، سومين تجمع خود را برگزار كردند، گرچه تجمعات كوچكتري مقابل مجلس شوراي اسلامي، قبل و بعد از تصويب استفساريه ماده ۱۳ قانون حمايت از آزادگان برگزار گرديده است.

از زمان تصويب استفساريه ماده ۱۳ قانون حمايت از آزادگان و تاييد آن توسط شوراي نگهبان و ابلاغ آن توسط رئيس مجلس شوراي اسلامي به دولت و سپس ابلاغ آن توسط رياست محترم جمهوري به دستگاه هاي ذي ربط به جهت اجرا، چه از سوي آزادگان در تجمعات، محافل، ملاقات هاي مختلف با مسئولين و چه از سوي مسئولين اجرايي در قالب تشكيل جلسات به منظور جمع آوري اطلاعات و آمار آزادگان، شاهد واكنش هاي متفاوتي بوده ايم.

اين واكنش ها و تلاش ها كه از سوي جمعي از آزادگان، حجت الاسلام و المسلمين ابوترابي، برخي از مديران دولتي در دستگاه هايي مثل بنياد شهيد، معاونت نظارت راهبردي و معاونت توسعه منابع انساني منتج به تشكيل جلسه اي مشترك ميان منتخبي از آزادگان پيگير روند اجرايي شدن ماده۱۳  بودند، مجلس و نمايندگان دولت در مجلس شوراي اسلامي شد كه در پي آن مقرر گرديد كارگروهي به نمايندگي از آزادگان جهت پيگيري امور و بررسي پيشنهادات تشكيل شود.

پس از تشكيل اين كارگروه، جلسات معدودي بين اعضاي اين كارگروه و مديران اجرايي به خصوص بنياد شهيد و امور ايثارگران برگزار گرديد، موسسه فرهنگي پيام آزادگان كه رسالت خود را در حمايت از آزادگان و ترويج فرهنگ ايثار و مقاومت پنهان و مومنانه آزادگان در راستاي دفاع از ارزش هاي والاي آزادگي و انقلاب اسلامي مي داند، عليرغم همه محدوديت هاي فراوان در شكل گيري اين جلسات و تشكيل اين كارگروه تلاش هاي فراواني كرد.

در اين زمينه مي توان به نقش مديرعامل موسسه، نمايندگان هيئت هاي مذهبي آزادگان و آزادگاني كه از طريق تجمعات خواهان پيگيري و استيفاي حقوق آزادگان بودند و به وي‍ژه تلاشهاي دلسوزانه و پيگيري هاي مستمر حجت الاسلام و المسلمين ابوترابي اشاره كرد.

گرچه پس از تشكيل اين كارگروه،‌ به وضوح پيدا بود كه مسئولين اجرايي به دنبال دستيابي به شيوه اي هماهنگ جهت اجراي اين قانون بودند،‌ اما به دليل عدم اطلاع رساني از سوي اين نهادها و عدم ارائه گزارش رسمي از نتيجه اين جلسات از سوي مسئولين نهادهاي ذي ربط مجددا آزادگان كه از طريق پيامك ها و ارتباطاتي كه داشتند، درخواست تجمع براي اجراي اين قانون كردند.

در اين زمينه بودند بسيار آزادگاني كه همچنان معتقد بودند كه پيگيري از طريق جلسات و رايزني ها بهترين راه استيفاي حقوق آزادگان است و ساير دوستان آزاده را به عدم حضور در اين تجمعات اعتراضي دعوت مي كردند، اما عليرغم اين توصيه ها، گروهي از آزادگانكه تقريبا از همه استان ها حضور داشتند، صبح امروز در خيابان پاستور با برگزاري تجمعي، اعتراض خود را به روند اجرايي شدن اين قانون نشان دادند.

آنچه خبرنگار موسسه توانسته است از مجموعه گزارش هاي رسيده كسب كند، حدود۲۰۰  تا ۲۵۰ نفر از آزادگان در اين تجمع حضور داشتند كه البته بعضي از آزادگان حاضر در اين تجمع تعداد حاضرين را بيشتر از اين عدد ذكر كرده اند. در اين تجمع شعارهايي در راستاي تجديد بيعت با رهبري انقلاب و حمايت از ايشان داده شد، آزادگان اين تجمع توجه خود را بر روي اجراي مطالبات معوقه ناشي از ماده ۱۳ اعلام كردند، بنا به برخي از گزارش هاي واصله، تعدادي از حاضرين در اين تجمع هم به فعاليت هاي برخي از مسئولين ذي ربط با سردادن شعارهايي اعتراض خود را نشان دادند.

اين گزارش مي افزايد خبري كه ديشب از قول زريبافان در رسانه هاي عمومي پخش گرديد در شركت نكردن بخشي از آزادگان در اين تجمع موثر بوده است. اين تجمع بعد از ظهر، پس از حضور كريمي مشاور امور آزادگان رياست بنياد شهيد پايان يافت.

پايگاه اطلاع رساني پيام آزادگان ضمن استقبال مجدد از ورود مهندس زريبافان و وعده ايشان مبني بر پرداخت مطالبات آزادگان تا پايان سال جاري از ساير دستگاه هايي كه در اين زمينه مسئوليت قانوني دارند، تقاضاي جدي دارد تا نسبت به انجام وظايف قانوني خود در قبال قانون استفساريه ماده۱۳  قانون حمايت از آزادگان اقدام عاجل و قانوني به عمل آورند.

يقينا آزادگان عزيز اعم از شركت كنندگان در اين تجمعات و افرادي كه به دلايل مختلف از حضور در اين تجمعات خودداري كرده اند در هر حال خود را حامي انقلاب و نظام جمهوري اسلامي دانسته و بر پيماني كه با شهدا و ايثارگران و نظام مقدس جمهوري اسلامي بسته اند وفادار خواهند ماند. بنابر اين انتظار دارند به منظور حفظ و حراست از اين ارزش ها،‌ هم آزادگان و هم مسئولان در اين زمينه به وظايف قانوني و اخلاقي خود عمل نمايند.

دفعات بازدید: 3785
نظرات
آزاده
22 فروردین 1391 06:26:34
اگر ما در تجمعات بودیم بیش از 1500نفر بودیم با 250نفر که نمی شودبه طور کامل تمام خیابانهای اطراف پاستور را بست . البته انتظاری نیست که راستش را بگن مثل بقیه چیزها . اما حقمان را ندهند صد بار دیگر هم جمع می شویم و به آن هم افتخار می کنیم . امروز اگر بخشی از پول را می خواهند بدهند از ایثارگری همین معترضان است که معلوم شده مخالفان با تجمعات اول از همه حالا دنبال پول هستند . مخالفان اگه راست میگن پول را نگیرند و اسارت رانفروشند .
یکی از بی ارزشها
19 بهمن 1390 06:09:17
چرا تا کی
برای چی؟ کم عذاب کشیدیم که مسئولین هم با اعصاب ما بازی می کنند به حسین باید به خدا جواب بدین
خواهشآ با بچه های آزاده وجانباز بازی نکنید اینا از جونشون برای این مملکت گذاشتن
جمشید
6 دی 1390 13:52:05
وقتی ارسال نمیشه چه فایده
جمشید
6 دی 1390 13:49:59
سلام
چقدر ما دروغگو شده ایم
جمشید
6 دی 1390 13:23:58
سلام
برای اجرایی ماده13 که گفته اند تااخر سال منظور اخر اسفند،بعداز انتخابات ،یا سرکاریم
صالحی
4 دی 1390 19:33:50
به اطلاع موسسه آزادگان میرسانم که شماوسط بند را گرفته اید و هیچ جانباز و آزادهای برایتان مهم نیست و اگر قانون اجرا نشود خیالتان راحت باشد کا این بار 20000 هزار نفر می آیند و در مقابل سازمان ملل تجمع میکنند و آقای زری هم میخواست با این اعلامیه از افزایش شرکت کنندگان بکاهد اما دروغ یک بار اثر دارد و دیگر بی اثر میشود
آزاده/جانباز
4 دی 1390 10:41:37
باسلام
یک پیشنهاد دارم خدمت مسئولین عزیز:
آخرین پایه ی حقوق کارمنده آزاده +مزایا شامل حق عائله مندی+ حق صعوبت کار+ چند آیتم دیگر: مثلاً اگر پایه 700ه ت باشد و200ه ت مزایا باشد جمع می بندیم 700+200=900هزارتومان سالها روبر ماه تقسیم میکنیم مثال:2 سال میشود 24ماه ضربدر2= 48ماه حالا 48ضربدر 900000= 43200000 هزار تومان این کاری وجداناً حالا برادران آزاده ایی که دردستگاههای دولتی شاغل نیستند بر اساس قانون کار محاسبه می کنند,دوستان مرخصی سنوات را به بیشتر آزاده ها دادند وبر اساس این فرمول پرداخت کردند.............
فرج اله ناظم زادگان
22 آذر 1390 06:29:08
باسلام ترابخدابه رسانه ملی بگوییدکمترآبرویمان راببرندواین خبرنادرست راکه تاآخرسال پرداخت خواهدشدراهم به اطلاع مردم برسانند.آری باانتشاراین خبرکذب خانواده هایمان هرروزسوال میکنندپس کو؟کی پرداخت میکنند؟بخداقسم هرکس میرسدمیگوید خوب به شمامیرسن وهوایتان رادارنداماغافل ازاین که فقط بااعصاب نداشته مابازی می کنندوبس.آزاده با10سال اسارت وجانباز55%
حق جو
9 آذر 1390 08:49:06
به نام خدا :آقایان موسسه چرا خزعبلات را می نوسند وقتی آنها دیدند با حتک حرمت نمی توانند جلوگیری کنند شروع کردند به طرفداری -آنها که هر طرف باد بزند میروند نمی دانم در اسارت چه می کردند
آزاده و جانباز 8ساله
7 آذر 1390 15:55:36
:D برادر آزاده وقتی درون ما تفرقه باشد. وقتی افرادی مثل جناب ... براحتی اقدام به هتک حرمت آزاده ای دیگر می کنند یا به راحتی ادبیات جبهه و ایثارگری را فراموش و به دیگران و مسئولین فحاشی میکنند. ..... بگذریم شما اول در متن بخوانید که به گزارش خبرنگار اسارتگاه به نقل از موسسه فرهنگی پیام آزادگان( پس خود هیئت این متن را از جای دیگر کپی کرده است) لااقل احترام همدیگر را داشته باشیم. وقتی به همدیگر در نظرات رحم نکنیم پس حق ما همان است که مارا سر بدوانند و امروز وفردا کنند. درضمن لااقل (بنده طرفداری از دولت نمیکنم) اما لااقل این دولت جرات داشت بعد از 22 سال حقانیت دریافت حقوق آزادگان را اعلام کرد. والا دولت فلانی و بهمانی چه کردند؟ کمی واقع بین باشیم و در صدد گرفتن حق با وحدت باشیم نه ایجاد تفرقه بین آزادگان
آزاده وجانباز
7 آذر 1390 04:53:59
باسلام ایا آنکه اسم هیئت مذهبی روی خودش گذاشته ازدروغگوی چه نسیبش میشود الا لکه دارکرن اسم هیئت مذهبی من آنجاحضور داشتم وصبح اول وقت حدود800 نفر جمع شدند که بعد از ساعتی افزایش پیداکردند وکسی هم برسر تجمع اختلاف نداشت اختلاف برسرمکان بودکه بعضی معتقدبودند بهتربود مقابل سازمان ملل تجمع میکردیم چراکه آنهابیشتر به انسان وانسانیت بها میدهندحال در خانه هایتان بنشینید برایدویتان خوددروغ پراکنی کنید
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر