روز پرکار مجلس
نویسنده: تیم پشتیبانی
تاریخ: 8 آذر 1390 - 18:13:33

روز پر كار مجلس شوراي اسلامي در خصوص ايثارگران به ويژه آزادگان


امروز مجلس شواري اسلامي در قالب تصويب طرح و لايحه  وپيشنهاد ، تذكرو مصاحبه روز پر كاري را در جهت برسي حقوق ايثارگران پشت سر گذاشت كه به بخشي از اين اخبار به نقل از پايگاه اطلاع رساني خانه ملت جهت اطلاع آزادگان به تفكيك ارائه مي گردد.

گرچه از نظر پايگاه اطلاع رساني پيام آزادگان برخي از اين مصوبات نياز به تحليل و تدقيق دارد، به خصوص يك فوريت حقوق جانبازان بسيجي مربوط به اصلاح ماده 190 قانون استخدامي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران كه به علت عدم دسترسي به جزئيات اين اصلاحيه قضاوت در اين زمينه هنوز زود است .

اين پايگاه در روزهاي آينده در اين خصوص اطلاع رساني خواهد كرد.

 

تذکرات کتبی نماینده خميني شهر به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان نشست علنی امروز تذکرات کتبی نمایندگان را قرائت کرد.

ابطحی، نماینده خمینی شهر به رئیس جمهور صدور دستور اجرایی ماده ۱۳ و استفساریه قانون حمایت از آزادگان توسط دستگاه های اجرایی را ارائه نمود.

****

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: دولت و نمایندگان باید در قانون بودجه سال آینده از جانبازان سپاه پاسداران و بسیح حمایت کنند.

اسدي، نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه جانبازان و آزادگان در زمان جنگ تحمیلی با رشادت از ارزش‌های انقلاب دفاع کردند، افزود: این موضوع که این افراد هم اکنون برای دریافت حق خود تجمع کنند بی‌انصافی است.

وی با بیان این که مسوولان کشورهای دیگر به خوبی از سربازان خود که در جنگ‌ها بوده‌اند حمایت می‌کنند، گفت: قانون حمایت از جانبازان و آزادگان به خوبی اجرا نمی‌شود.

اسدی با تاکید بر این که سربازان ارتشی از طریق سازمان بازنشستگی و بنیاد جانبازان مورد حمایت قرار می‌گیرند،‌ادامه داد: این موضوع برای سربازان سپاه پاسداران و بسیج رعایت نمی‌شود.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با یادآوری این که زمان ارائه لایحه بودجه به مجلس نزدیک است، گفت: باید در بودجه سال آینده از جانبازان سپاه پاسداران و بسیج حمایت شود.

منبع : پورتال پیام آزادگان

دفعات بازدید: 2158
نظرات
آزاده و جانباز بسیجی
11 آذر 1390 09:56:43
با سلام بر شهدای کربلا و اسرای کربلا . درود خدا بر آزادگان حق طلب و حقگو که پیگیریها و تجمعات مسالمت آمیز آنهادر مقابل مجلس و چندین باردر مقابل نهاد ریاست جمهوری و همچنین در 6 آذرجواب داد .طرح اصلاح ماده 190پس از سالها انتظار و وقت کشی در کمیسیون اجتماعی دولت به تصویب رسید و همچنین امروز (8 / 9 / 90 ) در مجلس نیز تک فوریت آن به تصویب نمایندگان محترم رسیدو به امید خدا و با همت و تلاش و وحدت همه آزادگان عزیز در آینده نزدیک خواسته های بحق و قانونی آزادگان زجر کشیده ، مظلوم و شجاع اجرا خواهد شد. انشاالله با تصویب نهای این طرح در مجلس ، آزادگان جان بر کف بسیجی نیز همانند آزادگان عزیز ارتشی به حق و حقوق چندین ساله و ضایع شده خود خواهند رسید . ضمنن جا دارد به مصداق لم یشکرالمخلوق و لم یشکرالخالق از توجه و تلاش جناب آقای اسدی نماینده محترم مشگین شهر اردبیل و طراح اصلی (اصلاح ماده 190 ) صمیمانه تشکر و قدر دانی نمائیم که قبلا نیز در این زمینه پیگیر موضوع بودند و با آزادگان عزیزی که ماده 190 را دنبال میکردند همکاری بسیار خوب و تنگاتنگی داشتند و حتی در خردادماه 89 به همراه تعدادی از آزادگان جهت پیگیری موضوع ماده190 در محل وزارت دفاع با وزیر مربوطه در جلسه شرکت نموده بودند و خیلی تلاشهای دیگر که متاسفانه از این طریق نتیجه حاصل نشد و با توجه به عدم اهتمام دولت در اقدام عاجل در این زمینه این بار موضوع در مجلس مطرح گردید که انشا الله با تصویب نهائی آن و همکاری دولت محترم رفع تبعیض و ظلم شده و عدالت برقرار گردد. ضمنن جا دارد از تمامی نمایندگان محترم که ذکر نام همه آنها در این مقوله مقدورنمیباشدبویژه حاج آقای ابطحی نماینده محترم خمینی شهر اصفهان و دیگر نمایندگانی که در راستای استیفای حقوق آزادگان چه در مورد ماده 13 وچه در مورد ماده 190 متحمل زحمات زیادی شده اندبویژه نمایندگان عزیزی که در این طرح اخیر با جناب آقای اسدی همکاری نموده و او را در این امر مهم همراهی نموده اند نهایت تشکر و قدر دانی خود را اعلام نمائیم. ضمنن ما آزادگان تا حصول نتایج نهائ ماده 13 و 190 موضوع را پیگیری خواهیم نمود که امیدواریم دولت محترم نیز.موضوع و خواسته های بحق و قانونی آزادگان را مورد توجه جدی قرارداده وخواستهای بحق آنهارا در اسرع وقت اجرا نماید و دیگر هیچوقت نیازی به برگذاری تجمع دیگری نباشد انشاالله.
آزاده و جانباز بسیجی
8 آذر 1390 21:04:48
با سلام بر شهدا و اسرای کربلا . درود خدا بر آزادگان حق طلب و حقگو که پیگیریها و تجمعات مسالمت آمیز آنها قبلادر مقابل مجلس شورای اسلامی و چندین باردر مقابل نهاد ریاست جمهوری و همچنین در 6 آذرجواب داد .طرح اصلاح ماده 190 پس از سالها انتظار و وقت کشی در کمیسیون اجتماعی دولت به تصویب رسید و همچنین امروز (8 / 9 / 90 ) در مجلس نیز تک فوریت آن به تصویب نمایندگان محترم رسیدو به امید خدا و با همت و تلاش و وحدت همه آزادگان عزیز در آینده نزدیک خواسته های بحق و قانونی آزادگان زجر کشیده ، مظلوم و شجاع اجرا خواهد شد. انشاالله با تصویب نهای این طرح در مجلس ، آزادگان جان بر کف بسیجی نیز همانند آزادگان عزیز ارتشی به حق و حقوق چندین ساله و ضایع شده خود خواهند رسید . ضمنن جا دارد به مصداق لم یشکرالمخلوق و لم یشکرالخالق از توجه و تلاش جناب آقای اسدی نماینده محترم مشگین شهر اردبیل و طراح اصلی موضوع مذکور (اصلاح ماده 190 ) صمیمانه تشکر و قدر دانی نموده و یک خسته نباشید جانانه خدمت این نماینده عزیز مجلس عرض نمائیم که قبلا نیز در این زمینه پیگیر موضوع بودند و با آزادگان عزیزی که ماده 190 را دنبال میکردند همکاری بسیار خوب و تنگاتنگی داشتند و حتی در خردادماه 89 به همراه تعدادی از آزادگان جهت پیگیری موضوع ماده 190 ( حقوق آزادگان و جانبازان بسیجی ) در محل وزارت دفاع با وزیر مربوطه در جلسه شرکت نموده بودند و خیلی تلاشهای دیگر که متاسفانه از این طریق نتیجه حاصل نشد و با توجه به عدم اهتمام دولت در اقدام عاجل در این زمینه این بار موضوع در مجلس مطرح گردید که انشا الله با تصویب نهائی آن و همکاری دولت محترم رفع تبعیض و ظلم شده و عدالت برقرار گردد. ضمنن جا دارد از تمامی نمایندگان محترمی که در راستای استیفای حقوق آزادگان چه در مورد ماده 13 وچه در مورد ماده 190 متحمل زحمات زیادی شده اندبویژه نمایندگان عزیزی که در این طرح اخیر با جناب آقای اسدی همکاری نموده و او را در این امر مهم همراهی نموده اند نهایت تشکر و قدر دانی خود را اعلام نمائیم. ضمنن ما آزادگان تا حصول نتایج نهائ ماده 13 و 190 موضوع را پیگیری خواهیم نمود که امیدواریم دولت محترم هم.موضوع و خواسته های بحق و قانونی آزادگان را مورد توجه جدی قرارداده وخواستهای بحق آنهارا در اسرع وقت اجرا نماید و دیگر هیچوقت نیازی به برگذاری تجمع دیگری نباشد انشاالله.
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر