صهيونيست‌ها از اردن به ایران حمله می‌کنند
نویسنده: تیم پشتیبانی
تاریخ: 6 فروردین 1391 - 08:27:36
سي‌‌ان‌‌ان ادعا کرد؛

صهيونيست‌ها از اردن به ایران حمله می‌کنند

منابع خبري از سناريوي جديد رژيم صهيونيستي در حمله نظامي احتمالي به ايران پرده برداشتند که از طريق اردن صورت مي‌گيرد.
به گزارش اسارتگاه، شبکه آمريکايي "سي‌ان‌ان" از سناريوي جديد رژيم صهيونيستي در حمله نظامي به ايران پرده برداشت و اعلام کرد که اين سناريو با حملات نظامي صورت گرفته به وسیله اين رژيم به تأسيسات هسته‌اي عراق در سال 1981 و سوريه در سال 2007 تفاوت دارد.
در اين سناريو گفته شده که رژيم صهيونيستي از 100 جنگنده و هواپيماي سوخت رسان در آسمان استفاده خواهد کرد،‌ چرا که اين جنگنده‌ها بايد مسافتي بالغ بر صدها کيلومتر را براي بمباران هشت نقطه در ايران طي کنند و بر عکس عراق و سوريه که حملات بر روي يک نقطه انجام مي‌شد، تأسيسات هسته‌اي ايران در چندين نقطه پراکنده شده و به شدت به وسیله پدافند هوايي حمايت و پشتيباني مي‌شوند.
"آفرايم کام"، مدير انديشکده امنيت قومي رژيم صهيونيستي تأکيد مي‌کند که بمباران تأسيسات هسته‌اي ايران مأموريت بسيار پيچيده و حساسي است، چون تأسيسات هسته‌اي در ايران بسيار گسترده‌تر و بيشتر از تأسيسات موجود در عراق هستند که بمباران آنها سه دهه پيش صورت گرفت.
 

وي مي‌گويد که مأموريت بمباران تأسيسات هسته‌اي ايران به وسیله جنگنده‌هاي "F-15i" و"F-16i" و نه از طريق موشک‌هاي شليک شده از زيردريايي‌ها صورت خواهد گرفت و براي وارد آوردن ضربات مهلک بايد از سلاح‌هاي دقيق و پيشرفته استفاده شود.

مجله امنيتي "گينس" تأکيد مي‌کند که رژيم صهيونيستي يک اسکادران از جنگنده‌هاي F-15i که حدود 15 جنگنده را شامل مي‌شود و چهار اسکادران از جنگنده‌هاي F-16i در اختيار دارد.

اين در حالي است که "داگلاس باري" از انديشکده پژوهش هاي راهبردي بين المللي لندن معتقد است که رژيم صهيونيستي داراي 7 فروند هواپيماي سوخت رسان از نوع "كي سي 707" و چهار هواپيماي سوخت رسان از نوع "هركولس" است و اعتقاد دارد که جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي بمب‌هايي از نوع "جي بي يو 28" به وزن 2200 كیلوگرم استفاده خواهد کرد و هر يک از جنگنده‌هاي F-15i توان حمل سه عدد از اين بمب‌ها را دارند.

باري اظهار مي‌کند که اگر اسرائيل تصميم به حمله نظامي به ايران بگيرد، اين حمله را بدون کمک و دخالت آمريکا انجام خواهد داد.

اما "اميلي سورلي"، کارشناس امور امنيتي مجله گينس درباره اين حمله مي‌گويد که اسرائيل در اين حمله چهار منطقه هسته‌اي ايران که غني سازي اورانيوم در آنها صورت مي‌گيرد را هدف قرار خواهد داد و شامل تأسيسات نطنز و فردو و تأسيسات هسته‌اي موجود در اصفهان و اراک خواهد بود که تأسيسات اصفهان و اراک به این دلیل که روي زمين قرار دارند، بمباران آنها راحت و آسان به نظر مي‌آيد، در حالي که ديگر تأسيسات هسته‌اي ايران زير زمين واقع شده و دستيابي به آنها بسيار سخت است.

وي تأکيد مي‌کند: صرف بمباران تأسيسات هسته‌اي اراک و اصفهان آسيبي به توان هسته‌اي ايران وارد نمي‌کند و بايد تاسيسات زيرزميني آن را از جمله در نطنز و قم را مد نظر داشت.

در اين ميان "جوي جيم اوهلوران"، کارشناس امور دفاعي تأکيد مي‌کند که تمام تأسيسات هسته‌اي ايران مجهز به پدافند هوايي "اس 200" و "هوک" است.

اما درباره نحوه دسترسي جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي به آسمان ايران مجله گينس تأکيد مي‌کند که اين امر از سه طريق ممکن است:

1. از طريق شمال که از ترکيه عبور مي‌کند که چندان مورد اعتماد نيست چون روابط ترکيه و اسرائيل در شرايط خوبي نيست.

2. جنوب که از عربستان سعودي عبور مي‌کند، اما روابط ديپلماتيکي با اسرائيل ندارد.

3. مرکز که اردن و عراق را شامل مي‌شود و از آنجا که به نظر نمي‌رسد، بغداد به جنگنده‌هاي اسرائيل اجازه استفاده از آسمان خود را بدهد، تنها راه باقي مانده اردن است.

اين در حالي است که براي بمباران تأسيسات هسته‌اي ايران اين جنگنده‌ها بايد در ارتفاع پايين پرواز کنند و اين خطر هدف قرار گرفته شدن به وسیله پدافند هوايي ايران را تشديد مي‌کند.

منبع: مشرق
دفعات بازدید: 1873
نظرات
علی
22 خرداد 1391 09:52:52
منتظرم تا حمله کنن چنان درسی بهشون بدم که دیگه هیچ وقت ازین فکرا نکنن ما ایرانی هستیم و خواهیم ماند همیشه از کشور عزیزمون دفاع میکنیم.
محسن زارع زاده
21 فروردین 1391 17:22:31
سلام.ازعنبروالفجرمقدماتی(91ماه اسارت و45درصد جانباز)
خدا میداند لحظه شماری میکنیم تاچنان درسی با اذن ولایت به آنهابدهیم تاازخواب سنگین بیدارشوند.فقطسیدعلی اشاره نماید.گرچه آن بزرگوارمصداق(کان بالمومنین رحیما)و(عزیزعلیه ماعنتم وبالمومنین رئوف رحیم)است وطوری سیستم خودراچیده است که به امثال بنده تازنده است انشاالله نیازی ندارد.فقط ماوظیفه داریم حقیقتابگوئیم: تازنده ایم؛رزمنده ایم-خونی که دررگ ماست؛هدیه ناقابل به رهبرماست
رفتاروکوتاهی برخی آقایان موجب انحراف ماازمسیرولایت نیست.عرض خودمیبرندوزحمت ما میدارند.سلام الله علی سیدناخامنه ای
آزاده وجانباز
13 فروردین 1391 19:15:53
عزیز برادر اگر بنده عرض میکنم جان فشانی آن روزهای را میگویم که درخط مقدم جبهه کی خیلی ازاین مسئولین کذای امروز صدای یک تیرش رانشنیده اندآنروزهای که برای خود داری ازگفتن کوچکترین اهانت به این مسئولین چقدر کابل میخوردیم وچه روزهای را که در زندان زندانی میشدیم شماکه با این دردها آشنایی اماآن دوستانی که عذری موجه برای شرکت نکردن درتجمعات رادارندکهبنده هم بسیاری از این دوستان رامیشناسم هیچ هرجی نیست اما کسانیکه بگفته حضرت عالی باتجمع مخالفند اما امروز بنده خیلی ازهمین اشخاص مردم فریب را میبینم که اولین کسانی بودند که دربانک دی حساب باز کردندسوم دوست عزیز ازشما بعید است که خود رابه آن راه بزنیدبنده نماینده کسی نیستم ام بقدر وسعم برای دوستان نیازمندم مسئولم والعاقبت للمتقین
میرزا صالحی
11 فروردین 1391 20:31:32
سلام در باره حمله رزیم اسرائیل چه عرض کنم اگر رهبری اجازه بدهد ملت ایران اسرائیل را سرجای خودش مینشاند ما که بفرمان امام ماشین جنگیمان محکم کردیم برای چه روزی است ما هم تاسیسات اسرائیل و زراد خانه هایش را هدف 1000 موشک قرار میدهیم تا ببینید بعد از آن اسرائیل هست یانه
آزاده وجانباز
8 فروردین 1391 16:06:02
باسلام ازمدریت محترم خواهش میکنم این مطلب را چاپ کنید با ماآزادگان که اینچنین جان فشانی کردیم اینچنین کردید آیا فکرمیکنید بدور ازتعصب ودروغگوی چقدر از ما وفرزندان واقوام وکسانی که از وضعیتی که برای مادرست کردید این ظلم واین بی عدالتی ووو براستی چقدر ازشما حمایت خواهند کرداگربرای رضای خدا بود حمان یک بار مارابس

مدیر : تجمع جانفشانی نیست نوعی اعتراض است به حکومت و ...
شما که ادعا میکنید از حق و حقوق آزادگان دفاع میکنید از کجا میدانید که همه با تجمع موافقند و خود را نماینده آزادگان میدانید و در ضمن شاید بسیاری از آزادگانی هم که دوست داشتند در تجمعات شرکت کنند وضعیت مالی مناسبی نداشتند که به تهران بیایند پس قطعا باید این مورد را هم در نظر بگیرید
mohammad
8 فروردین 1391 13:03:11
تا بخوان برسن اردن که‌ دیگه‌ سرزمین صهیونی که‌ باقی نمیمونه‌ :lol:
:lol:
محمدعلی ضیاءالدینی
8 فروردین 1391 05:52:57
درصورت حماقت صهیونیسم هارزمندگان دلاوراسلام بایاری آقاامام زمان اسرائیل راازروی زمین محوخواهندکرد
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر