افزایش سرمایه ایثارگران یا افزایش سرمایه بنیاد؟
نویسنده: مدیر
تاریخ: 17 مرداد 1391 - 23:31:38

افزایش سرمایه ایثارگران یا افزایش سرمایه بنیاد؟

 

اسارتگاه / این مبلغ همان پولی بوده که از ده ماه پیش از حساب ایثارگران بدون مجوز و غیر قانونی و تحمیلی کسر و اکنون بدون هیچ سود و یا برگه سهامی از بانک دی مجددا" به حساب ایثارگران برگشت شده است.

 

 

به گزارش خبرنگار اسارتگاه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان، خبری امروز بر روی خروجی سایت‌های خبری منتشر شد که بر اساس آن، از ایثارگرانی که از بنیاد شهید حقوق دریافت می‌کنند در سال گذشته مبلغی کسر شده تا برای ایثارگران سهام تهیه شود و بر اساس گزارش‌های رسیده، تعهدنامه‌ای هم به آزادگان ارائه شده است که طی آن ایثارگران از شرکت در کلیه مجامع عمومی و فوق‌العاده منع شده بودند.

بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال گذشته مبلغ 85 هزار تومان نیز تحت عنوان افزایش سرمایه از حقوق افرادی که حقوق خود را از بنیاد شهید و امور ایثارگران دریافت می‌کنند کسر کرده بود تا با این مبلغ، سرمایه را افزایش دهد اما با گذشت یک سال، این مبلغ به حساب آن‌ها بازگشت و نهایتا مساله سهام نیز منتفی شد.

هم‌اکنون این سوالات مطرح است که آیا می‌شود بدون هماهنگی برای ایثارگران سهامی خرید؟ سوال دیگر این است که آیا می‌توان برای سهامی که بدون هماهنگی برای ایثارگران خریده شده است از آن‌ها تعهد گرفت تا در مجامع عمومی و فوق‌العاده شرکت نکنند؟ همچنین این سوال مطرح است که آیا می‌توان از حقوق افراد سهام‌دار برای افزایش سرمایه بدون هماهنگی کسر کنند و این مبلغ را پس از مدتی بازگردانند و نهایتا آخرین سوال این است که اگر افزایش سرمایه انجام نشده است پس مبلغی که از حقوق ایثارگران کسر شده و به آن‌ها بازگردانده شده است در این مدت چه شده است.

گفتنی است در این زمینه پایگاه‌های اطلاع رسانی و سایت‌های خبری نیز مطالبی را منتشر کرده‌اند، به عنوان مثال پایگاه خبری فاش نیوز در خبری که بر روی خروجی خود منتشر کرده است از احتمال سو‌ء استفاده از عابر بانک‌های دی داده است. این پایگاه اطلاع رسانی درا ین خصوص نوشته است:

طبق اخبار رسيده اين شائبه وجود دارد كه دربانك دي از حقوق ايثارگران براي تأمين مالي اين بانك برداشت هاي غير قانوني صورت گرفته است.

برخي اخبار وگزارش ها حكايت از آن داردكه  در مورخه  91/2/1 بنیاد شهید مبلغ 85 هزار تومان به حساب کلیه ی افرادی که از بنیاد حقوق و مزایا در یافت می‌نمایند و فرم بانک دی را تکمیل نمودند واریز کرده است.

گفته مي شود این مبلغ همان پولی بوده که از ده ماه پیش از حساب ایثارگران بدون مجوز و غیر قانونی و تحمیلی کسر و اکنون بدون هیچ سود و یا برگه سهامی از بانک دی مجددا" به حساب ایثارگران برگشت شده است.

لازم است مسئولین بنياد شهيد و امورايثارگران با رعايت اصل پاسخگويي ، موضوع را بررسي و نتيجه را براي رفع هرگونه شبهه و براي اطمينان خاطر جامعه ايثارگري اعلام كنند.

گفتنی است موسسه پیام‌آزادگان ضمن احترام به نهادهای ذی‌ربط مانند بنیاد و بانک دی، و همچنین به دور از بی‌اخلاقی‌های رسانه‌ای و تهمت‌ز‌دن‌های بی‌مورد به بانک دی یا بنیاد شهید، آمادگی خود را برای اعلام علت برداشت این مبلغ از حساب آزادگان و واریز مجدد آن پس از یک‌سال از سوی بنیاد شهید و بانک دی اعلام می‌دارد.

دفعات بازدید: 487
نظرات
غلامرضا فیضی
30 مرداد 1391 15:09:59
نمیشه تو یه بانک دیگه سرمایه گذاری کرد ؟
مجید شایان
26 مرداد 1391 14:30:08
سلام تعجب می کنم که این بنیاد محترم تاکنون سکوت کرده است و فقط اختلاس های 15 میلیارد تومانی را تایید کرده ولی محکوم نمی نماید .
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر