رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار صدها نفر از آزادگان سرافراز
نویسنده: مدیر
تاریخ: 26 مرداد 1391 - 15:52:01

دوران پررنج اسارت آزادگان ما را به الماسهايي درخشان تبديل كرده است.

اسارتگاه/رهبر انقلاب اسلامي در ديدار با آزادگان سرافراز اين عزيزان ملت را گوهرهاي بازيافته از ذخيره ايمان خواندند و افزودند: دوران پررنج اسارت آزادگان ما را به الماسهايي درخشان تبديل كرده است.
ايشان با اشاره به نياز هميشگي جامعه به آگاهي و عبرت آموزي از داستان زيباي ايستادگي آزادگان، از كم كاري در زمينه بازخواني و بازگويي حقايق دوران اسارت اين عزيزان در عرصه هاي مكتوب و هنري انتقاد كردند.
رهبر انقلاب افزودند: بايد چندين برابر كتابهاي چاپ شده درباره خاطرات و واقعيتهاي دوران اسارت كتاب نوشته شود و هنرمندان و مسئولان رسانه ها، در سطح عالي به تهيه فيلم و برنامه از آن دوران تاريخي بپردازند.
ايشان آزادگان را ذخائر و سرمايه هاي اسلام، جمهوري اسلامي و ملت ايران دانستند و با اشاره به بازگشت پيروزمندانه آنان به عنوان تحقق يك وعده الهي افزودند: امروز كه ملت ايران با سلطه گران و زياده خواهان جهاني در حال مقابله است به عبرت و تأمل در اين سنت الهي،‌احتياج جدي دارد.
رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: آنروز كه فرزندان ملت در اردوگاهها و شكنجه گاهها اسير بودند بر حسب ظاهر دريچه اميدي برروي آنان باز نبود اما به علت پايبندي و عمل به آنچه پروردگار فرموده است سنت صادق الهي درباره آنان محقق شد و سرافراز و پيروزمند به ميهن بازگشتند و دشمنان آنان به زباله دان تاريخ پيوستند.
ايشان افزودند: امروز نيز ملت ايران در مقابل امريكا دچار چالشهايي است كه اگر همچون آزادگان عزيز،‌به آنچه خدا گفته است عمل نمايد بدون هيچ ترديدي براساس وعده هاي راستين پروردگار پيروزي از آن او خواهد بود.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به اوضاع در حال تحول دنيا، افزودند: براساس قوانين الهي تصميمات، رفتارها و اقدامات ما در شكل گيري وضع جديد جهان مؤثر است كه در اين زمينه درس گيري از ايستادگي آزادگان مي تواند به محكم شدن دلها و گم نكردن راه كمك كند.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين لحظه لحظه پايداري پرشكوه آزادگان در دوران اسارت را موجب اجر مضاعف الهي دانستند و با تجليل از صبر و پايداري خانواده هاي عزيز آزادگان افزودند: عزت، قدرت و صدرنشيني هر ملت در تاريخ به مجاهدت فرزندانش بستگي دارد و استقامت پيروز عزيزان آزاده، ملت ايران را درصدر نشانده است.
ايشان همچنين ياد سيد آزادگان مرحوم حجه الاسلام والمسلمين علي اكبر ابوترابي، شهيد تندگويان و ديگر شهيدان آزاده را گرامي داشتند.
در آغاز اين ديدار 5 نفر از آزادگان سرافراز به بيان خاطراتي از صبر پرشكوه، استقامت تاريخ ساز، ابتكارات راهگشا و پايداري هوشمندانه آزادگان در سالهاي اسارت در زندانها و اردوگاههاي رژيم بعثي صدام پرداختند.
آقايان:
سيداسدالله ميرمحمدي، داراي 10 سال سابقه مفقودالاثري و اسارت
دكترغلامعلي قاسمي، با 90 ماه سابقه اسارت، از رهبران مقاومت آزادگان در اردوگاههاي موصل 1 و 2
عبدالمجيد رحمانيان، داراي 100 ماه اسارت، محقق، نويسنده و دانشجوي دكتراي حقوق
قنبرعلي بهارستاني، جوانترين رزمنده اي كه اسير دشمن شد، جانباز – برادر دو شهيد – فرزند آزاده
و دكترعبدالله كريمي، آزاده جانباز، برادر شهيد، مؤلف چند كتاب
در سخنان خود همچنين ضمن تجليل از درايت، مقاومت و هوشمندي مرحوم حجه الاسلام والمسلمين ابوترابي سيدآزادگان بر محورهاي ذيل تأكيد كردند:
-استقامت و بي اعتمادي به دشمن، پيام اصلي سالها اسارت حدود 40 هزار آزاده
-بي اعتنايي به دنيا و اشتياق به ايثار و خدمت، عامل اصلي حفظ انسجام و وحدت آزادگان در دوران اسارت
معنويت، دلدادگي و توكل بر معبود يكتا، رمز واقعي پايداري
ضرورت گسترش و تعميق فرهنگ ايثار و مقاومت در عرصه هاي مختلف
 
رهبرمعظم انقلاب در بخشی دیگر از سخنان خودبا ابراز همدردي مجدد با آسيب ديدگان زلزله اخير در بخشهايي از آذربايجان شرقي فرمودند :
مسئله قدس را مسئله اساسي دنياي اسلام برشمردند و تأكيد كردند: به فضل الهي، امسال نيز ملت مسلمان ايران، در روز قدس با حركت خود مشتي بر دهان دشمنان اسلام و فلسطين خواهد زد.
ايشان غصب سرزمين اسلامي فلسطين و اسكان صهيونيستها در اين سرزمين را مبناي مهندسي معيوب خاورميانه و ريشه مشكلات دهه هاي اخير ملتهاي اين منطقه دانستند و خاطرنشان كردند: اگر اين توطئه نبود اين جنگها، اختلافات و دخالتهاي سلطه گران و زورگويان نيز بوجود نمي آمد.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: صهيونيستها و حاميانشان سعي فراوان مي كنند تا مسئله فلسطين در افكار عمومي ملتها به فراموشي سپرده شود اما دنياي اسلام بايد در مقابل اين خدعه و توطئه بايستد.
ايشان با اشاره به توجه خاص و تأكيد امام خميني بر مسئله فلسطين از همان اوايل شكل گيري نهضت اسلامي افزودند: پيروزي انقلاب اسلامي تلاش سلطه گران را براي فراموش شدن غصب فلسطين با يك مانع تاريخي روبرو كرده است.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به برخي تلاشها براي فراموش شدن مسئله فلسطين افزودند: در همين چارچوب بحث شيعه و سني و هلال شيعي را مطرح مي كنند در حاليكه 60 سال است ملت فلسطين زير چشم اينگونه افراد تحت فشار است اما صدايي از آنها بر نمي آيد.
ايشان سؤال كردند: آيا مطرح كردن نام جمهوري اسلامي كه مسئله فلسطين را بازسازي و احيا كرده است به عنوان خطر دنياي اسلام و سكوت در برابر فجايع صهيونيستها خيانت نيست.
رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر ايستادگي ملت ايران در مقابل توطئه فراموش شدن فلسطين و قدس شريف افزودند: مسئله قدس براي ما، مسئله تاكتيكي نيست بلكه از اعتقادات عميق اسلامي سرچشمه مي گيرد و ما نجات اين كشور اسلامي از سلطه و چنگال غاصبان صهيونيست و حاميان بين المللي آنها را يك وظيفه ديني مي دانيم و ديگر ملتها و دولتهاي اسلامي نيز بايد با همين چشم به موضوع فلسطين نگاه كنند.
رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: همچنانكه ستاره صبح اميد يك بار در پيروزي انقلاب اسلامي، يكبار در حماسه دفاع مقدس و يك بار در بازگشت آزادگان درخشيد به ياري حق، شفق اميد در مسئله فلسطين نيز خواهد درخشيد و اين سرزمين اسلامي قطعاً به ملت فلسطين باز خواهد گشت و زائده دروغين و جعلي صهيونيستي از صحنه جغرافيا محو خواهد شد.
حضرت آيت الله خامنه اي، در بخش ديگري از بيانات خود، زلزله اخير در بخشهايي از آذربايجان شرقي و جان باختن جمعي از عزيزان هم وطن را حادثه اي تلخ، غم انگيز و باعث دردمندي همه ملت ايران خواندند و مسئولان و مردم را به ياري هم ميهنان آسيب ديده و كاهش رنج اين عزيزان توصيه مؤكد كردند.
ايشان از خداوند متعال مسئلت كردند به آسيب ديدگان حادثه صبر عنايت فرمايد و دلهايشان را آرام و صبور سازد.
 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
دفعات بازدید: 447
نظرات
hassan
30 مرداد 1391 02:48:19
سلام من اسمم همین است که میبینید....چند روز قبل از دیدار با امام به من تلفنی ا شد....مبنی بر اینکه شما به عنوان نخبه انتخاب شده اید....نه گفتند دیدار یار نه هیچ.... روز موعود رسید در مسجد فهمیدم جریان چیست.... شب که برگشتم دیدم خیلی از دوستان در وبلاگ ها گله کرده اند که چرا آنها را دعوت نکرده اند..... من به عنوان یک انسان و شرکت کننده در این دیدار احساس وظیفه کردم جواب دهم که به من تلفن شد و نگویم دعوت شده ام ....خدا شاهد است تا مسجد هم نمی دانستم جلسه کجاست.....اینرا نوشتم همین.....بعد کسی نوشت زبان سرخ سر سبز را دهد بر باد...و توهین که من نخبه نیستم......برادر من از پیرم حاجی آموخته ام دروغ نگویم....و اینکه در هر شرایطی از حق دفاع کنم....اگر در حضور آقا داد نزدم که من هم حرف برای گفتن دارم احترام به آقا بود و کسانی که این دیدار را ترتیب داده بودند. و گر نه حرف حق زیاد بود که بیان نشد. من هم احترام نگه داشتم. کسی که به من توهین کرد به خدا می سپارمش....و از تمام آزادگان هم عذر می خواهم. که حرف دلشان را به مقتدایمان نگفتم.
...... یاحق
27 مرداد 1391 21:19:20
با سلام وقبولی طاعات . در دیدار آزادگان بامقام معظم رهبری به کدام مشکل آزادگان رسیدگی شدوخواهد شد ماده 13 ویا ماده 190 ویا مصوبه مجلس درمورد دادن هدیه ایثار به بسیجیان وآزادگان سپاه ویا به مشکلات جسمی وروحی وکمیسیون پزشکی و....... ای کاش دراین مملکت امام زمان ماهم پارتی وکس وکاری داشتیم تاماهم به دیدار مولا ومقتدای خود رهبرمعظم انقلاب میامدیم ودرد دل خود را ازاین همه نامهربانی که دراین 22 سال بعد از آزادی از اسارت به فرزندان خمینی کبیر ره شده رابیان می کردیم ولی افسوس ..... خدایا پناه ما بر توست وکسی جز تو نداریم .خدایا همانطور که مارا از چنگال خون آشامترین انسانها در زمان خود رها کردی تورا هزاران بار شاکریم .واز تومیخواهیم کسانی که در حق این فرزندان مظلو م خمینی کبیره کارشکنی وباعث یاس ونا امیدی آنها میشوند را در دنیا وآخرت روسیاه وبه عذاب الیم خودت گرفتار وما را عاقبت بخیر فرماید. الهی آمین .از سربازان خمینی کبیر ره ومطیع امر رهبری
سيدعزت
27 مرداد 1391 16:14:04
توجه : متاسفانه اين عزيزاني كه به نمايندگي آزادگان كشور با رهبرمعظم انقلاب ديدار كردند غيراز خودنمايي و خودستايي حرفي از مشكلات و درد و آلام آزادگان را به سمع و نظر رهبر نرساندند و مشكلات عزيزان آزاده همچنان در اگرها و بايدها بحال خود ماند ؛ در اينجا چند سئوال ايجاد ميشود كه: انتخاب چنين افرادي براي ديدار با رهبرمعظم انقلاب را چه كسي و يا چه سازمان و گروهي به عهده داشته و بر اساس چه معيارهاي بوده است ؟ آيا اين عزيزان كه همه دم از با سواد بودن و سنوات بالاي اسارت زده اند چرا نبايد مشكلات آزادگان را با بلندمرتبه ترين شخص مملكت مطرح نمايند؟ آيا اين 5 نفر همگي چنان حرفهاي مهمي داشته اند كه مشكلات آزادگان آنقدر كم اهميت بود كه شمه اي از درد و آلام ما آزادگان در لابه لاي آن جاي نداشته است ؟ حيف به اين همه وقتي كه رهبرعزيز در اختيار وراجيهاي اين 5 نفر گذاشته چون بالغ بر 200000نفر آزاده و خانواده هاي معزيزشان در انتظار نتيجه ديدار رهبر با آزادگان بودند. http://saiid220.blogfa.com/
....
26 مرداد 1391 23:12:08
سلام بعضی ها که لیاقت نداشتن /؟؟ خوش بحال اونا که لیاقت داشتن <
محمدمهدی از اسرای بجا مانده
26 مرداد 1391 21:01:11
باسلام وقبولی طاعات وعبادات. سال69 که از اسارت آزادشدیم وشدیم آزاده یکی از دوستان که از همرزمان آزاده مابود بعد ازمدت کمتراز یکماه درمحل دیگه خبری از ایشان نداشتیم تا اینکه یکروز یکی ازبستگانش را دیدم وسراغ دوست خودرا گرفتیم .گفت فلانی شد معاون مدیرکل ...اداره .... استان... حالا ان موقع این دوست ما تاسوم راهنمایی بیشتر درس نخوانده بود....که بعدها فهمیدیم که فلانی پارتی ایشان بوده ...چند سال گذشت وماادامه تحصیل دادیم ومدرک کارشناسی گرفتیم وبعداز آن ادامه دادیم تا اینکه کارشناسی ارشد راهم گرفتیم .امادریغ ازارتقاء وپیش رفت در محیط کاربدلیل اینکه پارتی وکس وکاری نداشتیم تا که الان بازنشسته ودریک مرکز آمزشی خصوصی تدریس کلاس زبان مشغول کار شدم.حال سوال این است که مقام معظم رهبری فرمودند آزادگان ذخایر انقلاب هستند. کی از این ذخایر انقلاب بکار گرفته واستفاده میشود ؟؟؟ البته انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود .این فرهنگ پارتی بازی واختلاس ......جزء فرهنگ ماست وکارش نمیشه کرد.شما هرجایی از اداره ها ونهادها وسازمانهای کشور برای کاری مراجعه کنی اگرپارتی نداشته باشی خدا باید به شمارحم کند البته این هم ازفرهنگ ماست .... خدابه داد مابرسد بعضی وقتهادلم برا اسارت میگیره اونجا چقدر دلهاصاف وپاک بود چقدر خداراراحت لمس میکردیم .اما اینجا چی چقدراز خدا فاصله گرفتیم ودعامون مستجاب نمیشه ..... سلام براسارت وشهدای گمنام اسارت وسید اسرای مظلوم....
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر