جلسات مداوم در آخرین فرصت ها + تصویر
نویسنده: تیم پشتیبانی
تاریخ: 12 بهمن 1390 - 12:30:59

جلسات مداوم در آخرین فرصت ها + تصویر

به گزارش خبرنگار اسارتگاه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان به دنبال مصوبه اخیر هیئت دولت در خصوص ماده ۱۳ قانون حمایت از آزادگان، در روزهای اخیر جلسات متعددی با حضور آزادگان ، مدیران برخی از شرکت های وابسته به آزادگان ، موسسه فرهنگی پیام آزادگان با مسئولین ذیربط برگزار گردید.
با اعلام مصوبه هیئت وزیران و اعلام آن از رسانه های جمعی به ویژه پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران واکنشهای متفاوتی نسبت به این مصوبه ابراز کردند که عمدتا نشانگر اعتراض به مبنای محاسبه مطالبات آزادگان که ناشی از حقوق معوقه آنان (ماده۱۳) بود.

شامگاه دهم بهمن ماه بنیاد شهید و امور ایثارگران میزبان تعدادی از آزادگان بود که به همین منظور با مهندس زریبافان ریاست این بنیاد به بحث و تبادل نظر پرداختند.
آزادگان شرکت کننده در این جلسه عمده مباحث خود را بر پایین بودن مبلغ مورد توافق در هیئت وزیران ، عدم محاسبه دوبرابر سنوات اسارت و مسائلی از این دست متمرکز کردند.
زریبافان ضمن تشریح پیگیری های خود و دستگاه متبوعش در سال جاری و مشکلات دولت از آزادگان درخواست کد که همچون گذشته موانع و مشکلات را ببینند و بر اساس آن تصمیم گیری کنند.
او ضمن بیان اینکه قطعا حق آزادگان بیشتر از این است و من نیز در هر کجا که جلسه ای بود از حقوق آزادگان و سایر ایثارگران دفاع کرده و خواهم کرد ، خاطرنشان کرد سایر ایثارگران به ویژه فرزندان معظم شاهد نیز مطالبات انباشته شده ای دارند که مربوط به سالهای ۷۰ به بعد می باشد و مبلغ آن بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان است که بنیاد شهید تاکنون موفق به پرداخت آن نشده است اما بنده تمام تلاش خود را به کار گرفته ام که هر چه سریعتر موضوع مطالبات آزادگان به نحو مقتضی به پایان برسد.
پس از بحث های فراوان و بیان سایر مشکلات آزادگان از قبیل مشکلات درمانی، معیشتی و درصد جانبازی آزادگان ، مقرر شد آزادگان مجددا از حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی درخواست کنند مذاکرات و رایزنی های مجددی را جهت اصلاح این مصوبه با مسئولین به ویژه ریاست محترم جمهوری داشته باشند.
لازم به ذکر است که قبل از جلسه آزادگان با مهندس زریبافان، گروهی دیگر از آنان با حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی دیدار و گفت و گو کرده و از ایشان تقاضا کردند نسبت به این موضع پیگیری جدی داشته باشند، همچنین صبح امروز گروه دیگری از آزادگان با ایشان دیدار و گفت و گو کردند.
گزارش پیگیری ها و اقدامات بعدی از طریق همین پایگاه به اطلاع دوستان عزیز خواهد رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دفعات بازدید: 1878
نظرات
محمد طاهری
14 بهمن 1390 12:20:18
امیدواریم برادرانی که زحمت کشیده بنمایندگی45000ازاده مظلوم درجلسات مذکورشرکت مینمایند بااگاهی کامل ازمفادقانون جانانه ازحق همبندان خویش دفاع کرده وخدای ناکرده مانند ابو موسی اشعری فریب نخورند من لله توفیق
علی خلیلی اردلی
12 بهمن 1390 17:09:36
مدیر محترم سایت
با سلام و احترام
ضمن سپاس از زحمات جنابعالی مبنی بر اطلاع رسانی به موقع به آزادگان عزیزدر خصوص مراحل پی گیری ماده 13 ، پیشنهاد می شود اکنون که دولت محترم لایحه بودجه سال 1391 را به مجلس محترم جهت تصویب نهایی ارائه نموده است ، فرآیند چگونگی پرداخت با توجه به اعتبار مورد نیاز در قالب برنامه پنج ساله و ردیف مشخص تعیین و به د ستگاه های اجرایی جهت پرداخت ابلاغ گردد. با سپاس فراوان

مدیر:
برادر محترم جناب آقای خلیلی اگر لطف نموده و فرایند را برای اسارتگاه ارسال نمایید ممنون میشم
ارسال نظر
نام
پست الکترونیکی
آدرس وب لاگ / وب سایت
نظر